Przekonaj się, że zarabianie na grach jest realne. Sprawdź, która aplikacja do zarabiania na grach jest najlepsza w 2024 roku. Graj i zarabiaj prawdziwe pieniądze.

Popularność wszelkiego rodzaju gier komputerowych, przeglądarkowych czy mobilnych stale rośnie. A gamerzy mają coraz więcej możliwości, aby czerpać ze swojego hobby dodatkowy dochód.

Mało tego, nawet posiadacze telefonów z systemem Android mają okazję, aby nieco spieniężyć swoją aktywność. Sprawdźmy więc, jak można zarabiać na grach online, mobilnych, przeglądarkowych i nie tylko.

Zarabianie na grach 2024 – najlepsze sposoby

1. Zarabianie na grach online – przeglądarkowych

W sieci możemy się natknąć na wiele gier na przeglądarkę z różnych kategorii – strategiczne, logiczne, karciane, zręcznościowe, itd.

Gry na których można zarobić prawdziwe pieniądze, to nie tylko te w klasycznym ich rozumieniu.

Inną kategorią gier przeglądarkowych są natomiast te, w które można grać w portalach zarobkowych. Tam rzeczywiście można wygrać / zarobić prawdziwe pieniądze.

Prym wiodą tutaj niewątpliwie dwa zagraniczne serwisy, które mają po kilka milionów użytkowników: portugalski Neobux

Zarabianie na grach w Neobuxie

oraz amerykański portal zarobkowy ySense

Graj i zarabiaj w ySense

Obie firmy pozwalają również na zarabianie na ankietach, reklamach, oglądaniu video czy kompletowaniu ofert (tasków).

Co ciekawe, w obu serwisach dostępna jest również aplikacja do zarabiania na grach z dostępem do wszystkich funkcjonalności konta użytkownika.

Ciekawą opcją na zarabianie „przy okazji” grania w gry, jest również kopanie Bitcoina na przeglądarce.

Wszystko, co trzeba zrobić, to pobrać przeglądarkę na komputer PC / laptop / telefon z Android lub iOS i ustawić szybkość kopania:

Zarabianie na kryptowalutach - kopanie kryptowalut

Więcej szczegółów o tym sposobie zarabiania znajdziesz na stronie – https://finansepersonalne.pl/jak-zarabiac-na-kryptowalutach/

2. Zarabianie na grach – streaming

Graj i zarabiaj prawdziwe pieniądze poprzez streaming. Na czym polega ta metoda? Podczas grania udostępniasz widzom transmisje ze swoich postępów w danej grze i komentujesz swoje poczynania.

Taką możliwość daje choćby platforma Twitch. Oglądającym transmisje wyświetlają się reklamy, za które platforma otrzymuje wynagrodzenie, a część z tej kasy otrzymujesz Ty.

Możesz zarabiać także na abonamentach, wyświetleniach filmików czy „donejtach” od widzów. Kluczową kwestią, która decyduje o wysokości zarobków, jest zdobycie popularności i wiernej rzeszy fanów.

3. Graj i zarabiaj na YouTube

Bardzo podobna opcja do powyżej opisanej, z tym że zarabianie na grach odbywa się na jeszcze bardziej popularnej platformie – YouTube.

Twórcy, których tematyka kanału traktuje o grach, należą do jednych z najbardziej popularnych youtuberów.

Straming własnych poczynań w danej serii gier, otwiera możliwość na zarabianiu na wyświetlających się reklamach, „donejtach” od widzów, czy reklamowania produktów dla graczy (sponsoring).

Taka forma zarabiania na graniu, również wymaga zdobycia odpowiednio dużej liczby fanów.

4. Zarabianie na blogu o grach

Prowadzenie bloga o grach, to bardzo dobry sposób na zarabianie na swoim hobby. Blog daje mnóstwo możliwości do monetyzacji.

Zarabiać można na artykułach sponsorowanych, reklamach Google Ads, kontraktach z firmami, wsparciu widzów czy gościnnych zaproszeniach na imprezy gamingowe.

Jeżeli natomiast prowadzenie strony połączyłbyś np. z kanałem na YT, mógłbyś wyrobić sobie w szybki sposób dobrą markę.

Oczywiście pod warunkiem, że jakość twojego „kontentu” byłaby na odpowiednim poziomie.

Dobrym pomysłem jest np. wydawanie poradników do danej serii gier. Kluczową kwestią jest w takim przypadku szybkie ukończenie tytułu oraz wydanie instruktażu do każdego etapu.

5. Graj i zarabiaj na turniejach

Inną ciekawą opcją na zarabianie na grach, jest uczestnictwo w turniejach. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że popularne imprezy e-gamingowe, dedykowane są przede wszystkim całym zespołom.

W pierwszej kolejności należy więc albo założyć swój własny team, albo próbować dołączyć do już istniejących.

Zwróćmy uwagę na to, że takie drużyny, to często bardzo hermetycznie zamknięte grupy znajomych, osób często spotykających się nie tylko na treningach.

Dlatego też, aby realnie myśleć nad „wygryzieniem” kogoś z takiej ekipy, trzeba dysponować niezwykle wysokimi umiejętnościami w danej grze.

W największych turniejach (np. Dota2.com) można liczyć na wygrane rzędu tysięcy dolarów + ewentualne kontrakty sponsorskie).

6. Zarabianie na graniu – pojedynki

Bardzo ciekawą opcją na zarabianie na grach, są pojedynki pomiędzy graczami z całego świata. Taką możliwość udostępnia choćby platforma WorldGaming.com.

W zależności od poczucia własnych umiejętności, zawodnik sam może wybierać stawkę za jaką chce się pojedynkować (od 1 dolara do 1 tysiąca dolarów).

Taka forma zarabiania jest bardzo kusząca. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że takie serwisy zrzeszają prawdziwych profesjonalistów z danych gier.

Dla niektórych internautów jest to wręcz etatowa praca, która daje im możliwość stałego utrzymania. W jakich tytułach można próbować swoich umiejętności?

M.in.: sportowe FIFA, NHL, NBA 2K, Madden, bijatyka Mortal Kombat, czy inne klasyki, typu World of Tanks i Starcraft.

7. Zarabianie na testowaniu gier

Praca jako tester gier, to marzenie wielu fanów tej rozrywki. Jednak – wbrew pozorom – nie jest to zajęcie lekkie, łatwe i przyjemne.

Producenci gier mają wysokie i często bardzo specyficzne wymagania przy testowaniu gier. Co często powoduje, że sama gra zamienia się np. w żmudne powtarzanie niektórych sekwencji czy etapów.

Oczywiście i tak chętnych nie brakuje, a swoją kandydaturę najlepiej zgłosić na stronie danego wydawcy gry w dziale PRACA lub KARIERA.

Kontakt można również nawiązać poprzez media społecznościowe – Twitter, Facebook, Instagram, itd.

8. Zarabianie na grach mobilnych – Android oraz iOS

W dzisiejszych czasach wiele osób nie rozstaje się ze swoim telefonem. Czekając w kolejce, jadąc autobusem, często gramy w gry, zabijając w ten sposób czas.

Czemu by więc przy okazji nieco nie zarobić na swoim telefonie? Oczywiście pieniądze za granie w gry mobilne są raczej symboliczne, ale możliwe do zarobienia.

Jaka aplikacja do zarabiania na grach jest obecnie na topie?

Na pewno można wyróżnić gry, za które dostajesz kasę lub inne upominki:  Pro Pool – Ultimate 8 Ball, Quiz Rewards, Booble Shooter czy Strike! eSports Bowling.

Niektóre z nich pozwalają na wygranie realnych pieniędzy, inne na zdobycie np. kart upominkowych do Goole Play czy Amazona.

— — —

Jak więc widać, zarabianie na grach jest możliwe na różnorakie sposoby. Wiele zależy tutaj od inwencji i pomysłowości samego internauty, który może połączyć kilka wyżej omawianych metod, a nawet wymyślić jakieś własne – autorskie.

Należy jednak pamiętać, że praktycznie każdy sposób wymaga sporego nakładu pracy i zaangażowania.

4/5 - 26 głosów