Zastanawia Cię pytanie – czy rzeczywiście jest możliwe zarabianie na ankietach przez internet? Czy taka praca przynosi pieniądze? Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak.

Ile można zarobić wypełniając płatne ankiety online? Gdzie znaleźć sprawdzone strony? Zapoznaj się z poniższym poradnikiem i zacznij czerpać zyski od zaraz.

Zarabianie na ankietach – czy to bezpieczne?

Jeżeli zdecydujesz się na wypełnianie ankiet za pieniądze, sprawdzone strony zagwarantują Ci bezpieczeństwo danych osobowych i wypłatę zarobionych pieniędzy.

Wszystkie wymienione poniżej firmy funkcjonują na rynku ankiet online od wielu lat, mają fizyczne siedziby, działają w oparciu o licencje oraz przestrzegają obostrzeń dotyczących ochrony danych osobowych.

Z żadną z nich nie musisz podpisywać papierowej umowy – po prostu akceptujesz ogólny regulamin i możesz zacząć zarabianie na ankietach.

Jak zacząć zarabianie na ankietach?

Aby rozpocząć zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet online, w pierwszej kolejności musisz dołączyć do sprawdzonych stron, które oferują pieniądze za wyrażanie opinii.

Aby zmaksymalizować swoje zyski, najlepiej dołączyć do jak największej ilości rekomendowanych serwisów. Zapisanie się do wszystkich poniżej wymienionych paneli ankietowych jest bezpłatne.

W rankingu znajdują się tylko te strony / serwisy, które działają od wielu lat i są w 100% wypłacalne.

 Wszystkie poniższe strony są sprawdzone przeze mnie, a zdjęcia pochodzą z moich kont w tych serwisach

NAJLEPIEJ PŁATNE ANKIETY – RANKING 2024

1. POLSKI PANEL ANKIETOWY

Sprawdzony od lat polski serwis ankietowy – działa i płaci od 2009 roku

Powiadomienia o dostępnych do wypełnienia ankietach pojawia się w panelu użytkownika oraz w wiadomości e-mail.

Minimum do wypłaty to 8000 punktów (40 zł). Wypłaty realizowane bezpośrednio na konto bankowe w ciągu 2-3 dni od zlecenia.

Oprócz przelewu na rachunek w banku, możemy zrealizować nagrodę na kilka innych sposobów:

  • doładowanie telefonu,
  • bon do Zalando,
  • bidon, kubek termiczny,
  • wpłata na cel charytatywny

Zarabianie na ankietach w panelu Opinie

Dostępne metody wypłaty za wypełnione ankiety

2. MIĘDZYNARODOWY SERWIS ANKIETOWY

Panel ankietowy działający w wielu krajach (obsługuje również język. polski) – płaci od 2001 roku

Podobnie jak w panelu powyżej, za wypełnianie ankiet otrzymujemy punkty, które później wymieniamy na pieniądze.

Powiadomienia o dostępnych do wypełnienia ankietach otrzymujemy w panelu użytkownika oraz na adres e-mail. 

Dostępnymi metodami wypłat są przelewy na darmowe portfele internetowe Skrill oraz PayPal, a także serwis Wise. Środki otrzymujemy na wybrane konto w ciągu (zazwyczaj) 24h.

Zarabianie na ankietach w serwisie Marketagent - panel użytkownika

3. AMERYKAŃSKI SERWIS ANKIETOWY

Legendarny panel ankietowy z USA  (ankiety i forum w języku polskim) – istnieje już od 2007 roku

Ta platforma do zarabiania to prawdziwa legenda wśród międzynarodowej społeczności „zarabiaczy”.

Na stronie możliwe jest nie tylko zarabianie na ankietach, ale także na wykonywaniu zadań i ofert. A ponadto, codzienna aktywność jest nagradzana dodatkową premią w ramach Daily Checklist Bonus.

Zarabianie na wypełnianiu ankiet w ySense - konto użytkownika

Warto ściągnąć na przeglądarkę (Chrome/ Firefox/Edge) specjalny dodatek (Addon), który będzie pokazywał (podczas korzystania z internetu) aktualną liczbę dostępnych ankiet do wypełnienia.

powiadomienia o dostępnych ankietach

Na stronie znajdziemy mnóstwo ankiet do wypełnienia, które pojawiają się regularnie w ciągu całego dnia (tu przydaje się powyższy dodatek do przeglądarki). 🙂

Wypełnianie ankiet za pieniądze - lista dostępnych zaproszeń

Oprócz zarabiania na ankietach mamy jeszcze możliwość zgarnięcia dodatkowych dolarów za realizację różnorakich ofert (np. instalacja aplikacji, granie w gry, zakupy, itp.). Jednak w tym przypadku należy porządnie przemyśleć skorzystanie z takich zadań i skalkulować ich opłacalność.

Dodatkowy zarobek za realizację ofert

Jeżeli chodzi o wypłaty, to mamy sporo możliwych opcji: jest choćby Skrill (od 5.05 dolarów) oraz PayPal (od 10 dolarów).

Realizacja wypłaty z serwisu yS trwa 3 dni od momentu jej zlecenia (strona wypłaca nawet w weekendy) .

Dostępne metody wypłat

4. AMERYKAŃSKI SERWIS ANKIETOWY

Serwis zarobkowy z USA (obsługuje j.polski), który przebojem wdarł się na rynek paneli ankietowych

Aktualnie możemy skorzystać z promocji, w której za samo zapisanie się, otrzymamy 21 zł bonusu! Akcja bonusowa ograniczona czasowo, więc warto się pospieszyć.

Bonus powitalny

Aby założyć konto, należy podać adres e-mail i potwierdzić rejestrację klikając w link aktywacyjny, który otrzymamy na podany adres e-mail.

Podobnie jak w większości serwisów, tutaj również znajdziemy punktowy system nagradzania. Zdobyte punkty możemy wymienić na gotówkę, karty podarunkowe lub przekazać darowiznę.

Wypłaty dostępne już od 5 zł na Pay Pal, kartą od 1 zł, kartą podarunkową (m.in. do Allegro, Amazon, Empik, Zalando) od 20 zł.

Wypełniając przynajmniej jedną ankietę dziennie przez 7 dni, dajemy sobie szansę na wzięcie udziału w losowaniu, w którym do wygrania jest 1000 punktów.

Oprócz tego, co tydzień nagradzani są także najbardziej aktywni użytkownicy. Pula nagród w tej klasyfikacji wynosi około 5 tysięcy złotych do podziału.

Za wypełnianie ankiet zdobywamy także dodatkowe poziomy konta, które z kolei wiążą się z dodatkowymi korzyściami.

Zarabiaj na ankietach po polsku

5. MIĘDZYNARODOWY PANEL ZAROBKOWY

Serwis dostępny w wielu karajach (obsługuje również j. polski) – działa od ponad 7

Panel umożliwia zarabianie na ankietach, ofertach, a nawet zakupach (w partnerskich sklepach online).

W przeciwieństwie do wielu serwisów ankietowych z punktowym systemem nagradzania, tutaj zarabiamy od razu pieniądze (dolary).

Wypłaty realizowane są na PayPal w ciągu 7 dni od zlecenia.

Cała strona jest przetłumaczona na język polski w trochę nieudolny sposób (w niektórych fragmentach), ale na szczęście wszytko można zrozumieć bez problemu.

Zarabianie na ankietach i zakupach - panel użytkownika

5. SW-PANEL

Polska firma ankietowa – działa już od 2011 roku

W serwisie zbieramy dwa rodzaje punktów – CashPoints (te wymieniamy na pieniądze) oraz SocialPoints.

SocialPoints otrzymujemy za wypełnianie ankiet niekomercyjnych. Im więcej ich zdobędziesz, tym wyższe miejsce zajmiesz w rankingu społeczności. Pierwsza 20-tka otrzymuje dodatkowe nagrody.

Minimum do wypłaty wynosi 100 punktów (50 zł). Realizacja wypłaty na konto bankowe lub PayPal trwa zazwyczaj kilka dni od jej zlecenia. Zarobione pieniądze możesz również przeznaczyć na cele charytatywne lub zlecić przeprowadzenie własnej ankiety.

Katalog nagród za wypełnianie ankiet online

6. PANEL ANKIETOWY OD POLLSTER

Polski serwis ankietowy, działa od ponad 5 lat

Serwis stosuje punktowy system za wypełnianie ankiet. Po uzbieraniu minimum (500 punktów – 50 zł), punkty wymieniamy na pieniądze. Środki przelewane są bezpośrednio na konto bankowe, a termin realizacji wypłaty wynosi 30 dni od daty jej zlecenia.

Powiadomienia od dostępnych do wypełnienia ankietach otrzymamy na adres e-mail, jak i na panel użytkownika.

Zarabianie na ankietach w serwisie Reaktor Opinii - konto panelisty

7. MYIYO

Międzynarodowy (w tym język polski) panel ankietowy – działa już od 2006 roku

Serwis wyróżnia się bardzo prostym, intuicyjnym panelem użytkownika. W jednym miejscu widzimy zarówno ankiety wypełnione / zamknięte / dostępne, jak i nasz stan konta.

Za każdą wypełnioną ankietę otrzymujemy punkty, które przy wypłacie system automatycznie przeliczy na pieniądze.

Minimum niezbędne do zlecenia wypłaty wynosi 10 tys. punktów. Przelew na konto PayPal jest realizowany w ciągu kilku dni od jego zlecenia.

Zarabianie na ankietach na stronie MYIYO

8. POZNAJTO

Polski panel badawczy, zarządzany przez PBS – działa od lat 90-tych!

Za wypełnianie ankiet otrzymujemy punkty, które następnie zamieniamy na pieniądze.

Powiadomienia o dostępnych ankietach otrzymujemy na adres e-mail oraz bezpośrednio na panel użytkownika.

Minimum potrzebne do zlecenia wypłaty wynosi 200 punktów, co odpowiada 20 zł. Serwis przelewa pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, a czas realizacji wypłaty wynosi 30 dni.

Wypełnianie ankiet online w panelu Poznaj.to

 

Jako panelista nie musisz wnosić żadnego pieniężnego wkładu własnego – Ty tylko zarabiasz. Aby dokonać rejestracji, musisz wypełnić krótki formularz.

Aby dokończyć procedurę dołączenia do danego panelu ankietowego, musisz potwierdzić rejestrację poprzez kliknięcie w link aktywacyjny.

Otrzymasz go na adres e-mail, podany w formularzu rejestracyjnym.

Jeżeli wiadomość nie będzie dostępna w głównym folderze, poszukaj w zakładkach: Spam, Powiadomienia, Oferty, Media lub podobnej.

Po zalogowaniu się do swojego konta w serwisie ankietowym, wypełnij swój profil panelisty. Porządnie się do tego przyłóż. Dlaczego to takie ważne?

Na jego podstawie będą przysyłać Ci ankiety. W tej początkowej ankiecie podajesz podstawowe dane o sobie, hobby, zainteresowania i preferencje dotyczące poszczególnych dziedzin.

Firmy zlecające badania opinii poszukują określonych grup docelowych. Jeżeli będziesz pasować do większości z nich, będziesz mógł liczyć na dużą ilość ankiet do wypełnienia. A więcej ankiet = większy zarobek 🙂

Po uzupełnieniu profilu osobistego, czas na wypełnianie ankiet za pieniądze.

Aby zacząć czerpać zyski na wyrażaniu swoich opinii, należy sprawdzać swoją skrzynkę pocztową (najlepiej kilka razy dziennie), gdzie będą przysyłane powiadomienia o dostępności ankiety.

Z reguły taka informacja będzie się pojawiać również w panelu użytkownika – po zalogowaniu się do swojego konta panelisty.

Wypełnianie ankiet za pieniądze – praktyczne wskazówki

Aby zwiększyć swoje zarobki na wypełnianiu ankiet przez internet, należy stosować w praktyce kilka kluczowych porad.

1. Zapisz się do możliwie jak największej ilości sprawdzonych stron z ankietami.

Im więcej paneli badawczych, tym więcej zaproszeń, im więcej ankiet do wypełnienia, tym większy zarobek.

2. Nie twórz kilku kont w jednym serwisie.

Pamiętaj o żelaznej zasadzie – jedno IP/gospodarstwo – jedno konto.

Nie warto ryzykować. Jeżeli zostaniesz złapany na oszustwie, Twoje zarobki zostaną skonfiskowane, a konto zbanowane (zamknięte).

3. Załóż osobny adres e-mail, który będzie Ci służył tylko do pracy z ankietami.

Pamiętaj, że na skrzynkę pocztową będziesz otrzymywać powiadomienia o dostępnych do wypełnienia ankietach.

Dobrze byłoby więc mieć dobrą przejrzystość i skutecznie oddzielić pracę od spraw osobistych.

4. Możliwie jak najszybciej odpowiadaj na zaproszenia do ankiet.

Musisz wiedzieć o tym, że ilość badań, jakie zlecają firmy jest ograniczona. Jeżeli zostanie osiągnięta określona liczba respondentów, badanie zostaje zamknięte.

Podobnie może być w sytuacji, kiedy dane badanie będzie dostępne tylko przez jakiś określony czas (np. przez 8 godzin) – niezależnie od ilości panelistów, którzy wypełnią ankietę.

5. Nigdy nie płać za dołączenie do firmy ankietowej!

Jeżeli znajdziesz ofertę, w której przeczytasz o jakimś wpisowym/wadium – omijaj taki „serwis” z daleka.

To z dużym prawdopodobieństwem wyłudzacze, kuszący atrakcyjnymi warunkami. W praktyce zapewne nigdy nie otrzymasz „zarobionych” pieniędzy.

Naprawdę nie warto – szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.

Lepiej zapisać się do sprawdzonych stron z ankietami i mieć pewność, że za wykonaną pracę otrzyma się zapłatę.

6. Wypłacaj pieniądze jak tylko osiągniesz minimalny próg.

Jeżeli zapiszesz się do zaufanych paneli – o pieniądze nie musisz się martwić.

Jednak regularne wypłacane zarobki dobrze wpływają na motywację. Dlatego jeśli tylko osiągniesz minimum uprawniające do zlecenia wypłaty – zrób to.

Pieniądze można z reguły przelać bezpośrednio na konto bankowe lub na jeden z darmowych portfeli internetowych – PayPal lub Skrill.

7. Traktuj wypełnianie ankiet jako świetny sposób na dodatkowy dochód.

Zachowaj zdrowy rozsądek – płatne ankiety online nie zrobią z Ciebie milionera, nie pozwolą na rzucenie etatowej pracy.

Jednak sprawdzą się znakomicie jako dodatkowe źródło dochodu. Często te paręset złotych w sam raz dopina domowy budżet.

Zarabianie na ankietach – opinie

Pozostaje do omówienia jeszcze jedna kwestia – opinii o zarabianiu na ankietach. Te – jak łatwo się zapewne domyślać – są różne.

Od nader entuzjastycznych, do bardzo sceptycznych. Którym wierzyć? Żadnym. Do wszystkich komentarzy w sieci należy podchodzić ze sporym dystansem.

Większość opinii pochodzi bowiem albo od ludzi, którzy nigdy sami nawet nie spróbowali zarabiać na wypełnianiu ankiet, albo dopiero co zaczęli tak pracować.

Aby wyrobić sobie własne zdanie na temat zarabiania na ankietach, najlepiej spróbować takie pracy samemu. Tym bardziej, że niczym nie ryzykujemy.

Rejestracje są darmowe, nie potrzeba posiadać żadnych specyficznych umiejętności, wykształcenia czy specjalistycznego sprzętu.

Jak zarabiać na ankietach?

Zastanawiasz się, jak zarobić na ankietach internetowych jeszcze więcej? Sprawdź najbardziej skuteczne metody na zwiększenie zysków za wypełnianie ankiet online.

Obecnie internet nie służy jedynie do pogłębiania wiedzy, czy uprzyjemniania sobie czasu. Mamy możliwość pracy, a co za tym idzie, zarabiania poważnych pieniędzy w sieci.

Jednym z takich sposobów jest wypełnianie płatnych ankiet internetowych.

Wbrew pozorom, wydaje się to być drobnostka, jednak aby zarobić zadowalającą sumę pieniędzy, należy szczegółowo zgłębić temat i przynajmniej częściowo poświęcić się codziennej pracy.

Rozpoczynając przygodę z zarabianiem w sieci, warto wybrać akurat ankiety internetowe jako pracę na przetarcie i zebranie doświadczenia.

Tak, aby oswoić się z mechaniką pracy i przy okazji zdobyć wszystkie potrzebne informacje oraz umiejętności.

Pozwoli Ci się to rozwijać w zakresie biznesu internetowego, co poskutkuje widocznym progresem oraz możliwością wejścia na nowe szczeble kariery.

Jednak przed przystąpieniem do pracy na ankietach, również należy zdobyć niezbędną wiedzę. Gdyż w innym wypadku, pod wpływem niepowodzeń na skutek braku informacji szybko można się zniechęcić i utracić motywację.

Wiedza ta często podpowiada, a czasem nawet pokazuje krok po kroku, jak zmaksymalizować i uwydatnić pracę. Innymi słowy: mniej pracujesz, więcej zarabiasz.

Oto wszystkie informacje, które należy przyswoić przed rozpoczęciem pracy.

Jak zarabiać na wypełnianiu ankiet – poradnik

1. Zanim zaczniesz współpracę z jakąkolwiek firmą, zapoznaj się z opiniami na jej temat, gdyż obecnie istnieje wiele stron, które wykorzystują ludzi, w rzeczywistości nie wypłacając żadnych pieniędzy.

2. Region, kraj, zawód, wiek, hobby – wszystkie te informacje mają wpływ na to, ile ankiet będziesz otrzymywać. Zawrzyj jak najwięcej informacji w swoim profilu użytkownika.

3. Od swojego zarobku w większości firm ankietowych nie musisz rozliczać się w Urzędzie Skarbowym – wynagrodzenie jest traktowane jako nagroda w konkursie.

4. W weekendy ilość ankiet zawsze jest mniejsza.

5. Nie ma 100% szansy na zakwalifikowanie się do każdej ankiety, więc należy uważnie odpowiadać na pytania.

6. Sondaże często zawierają pytania pułapki, mające na celu sprawdzić nasze skupienie oraz uwagę.

7. Przypadkowe odpowiedzi umieszczane w ankietach skutkują dyskwalifikacją z ankiety oraz znacznym zmniejszeniem otrzymywanych ankiet.

8. Wszystkie pytania należy czytać z uwagą.

9. Wypłaty środków najlepiej dokonywać zaraz po zebraniu minimalnej kwoty.

10. Do pracy na ankietach nie potrzeba konkretnego wykształcenia ani specjalnych umiejętności.

11. W większości stron można zarejestrować się od 18 roku życia, ale są firmy ankietowe pozwalające na zapisy osobom już od 13 lat.

12. Wypłaty dokonywane są najczęściej poprzez przelew na konto bankowe, PayPal, Skrill.

13. Warto zapraszać znajomych. Dzięki programowi partnerskiemu budujemy pasywny dochód.

14. Przed przystąpieniem do rejestracji, najwygodniej jest założyć nowy e-mail. Ponieważ powiadomienia o dostępności nowych ankiet będą często przychodzić na naszą skrzynkę pocztową.

15. Minimalny próg wypłaty waha się najczęściej pomiędzy 30 zł – 50 zł (na stronach polskich) oraz 5$ (na stronach zagranicznych).

16. Im dłużej aktywnie współpracujemy z daną firmą, tym więcej bardziej wartościowych ankiet będziemy otrzymywać (można to nazwać nagrodą lojalnościową).

17. Aktywność ma znaczenie, najlepiej odwiedzać przynajmniej raz dziennie każdą stronę, której jest się użytkownikiem. Ma to te same benefity, co czas współpracy.

18. Niektóre ankiety można wykonać jedynie na komputerze, a niektóre jedynie na telefonie. Oczywiście większość jest optymalna dla obu rodzajów urządzeń.

19. Miesięczne zarobki osoby, która traktuje ankiety jako dodatkowy dochód i poświęca temu chwilę dziennie, mogą wynieść od 150 zł – 500 zł miesięcznie (nie wliczając programu afiliacyjnego).

20. Początki są trudne, przez pierwszy okres pracy, prawdopodobnie dochody nie będą osiągały szczytów, ale należy być cierpliwym, ponieważ po pewnym czasie, nasze zarobki będą się zwiększać.

21. Ankiety internetowe mogą być traktowane jedynie jako źródło dodatkowego dochodu do wypłaty lub kieszonkowego. Nie da się za nie utrzymać.

22. Oprócz wypełniania zwykłej wirtualnej ankiety istnieje możliwość testowania produktów, uczestniczenia w ankietach telefonicznych oraz ankietach w rozmowach video (są one lepiej płatne, lecz rzadsze).

23. Gdy skończysz korzystać z którejkolwiek strony w danym dniu, pamiętaj aby usuwać pliki cookie’s. Przyczyniają się one do rzadszego otrzymywania ankiet.

24. Pamiętaj, aby aktualizować swój profil, by był on zawsze pełen w „100%”. Aby uzupełnić swój profil należy wypełnić ankiety profilowe, za które dodatkowo otrzymujemy wynagrodzenie. Gdy profil jest aktualny, nie musimy się obawiać, że ominą nas niektóre ankiety.

Podsumowanie

Informacje zawarte w powyższym poradniku przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Nabyta wiedza może pomóc Ci uniknąć ewentualnych błędów, które popełnia około 90% osób rozpoczynających przygodę z ankietami.

Oczywiście bez tych informacji też da się zarabiać, jednak dzięki nim bez wątpienia osiągniesz znacznie więcej w dużo krótszym czasie.

Warto więc zmaksymalizować swoją pracę z ankietami tak, aby proporcja: poświęcony czas – wynagrodzenie, miała najkorzystniejszą wartość.

4/5 - 393 głosów