STRONA GŁÓWNA > PRACA PRZEZ INTERNET OD ZARAZ

PRACA PRZEZ INTERNET OD ZARAZ

Zastanawiasz się, czy praca przez internet od zaraz jest dla Ciebie? Sprawdź najlepsze pomysły na zarabianie online i pracuj zdalnie w domu.

Zarabianie w internecie staje się coraz popularniejsze. Przyczyniły się do tego oprócz rozwoju sieci, zmiany stylu życia wielu osób.

Wiele osób dziś chce pracować zdalnie — elastycznie i spełniać swoje marzenia równocześnie z prowadzeniem kariery zawodowej. Praca taka jest możliwa i daje wiele korzyści.

W tym tekście przedstawiamy zawody, profesje i możliwości, które umożliwiają pracowanie zdalne.

Podpowiadamy również jakich zajęć lepiej unikać, gdyż prawdopodobnie nie dadzą nam oczekiwanych profitów.

Praca przez internet od zaraz – wypełnianie ankiet

To od wielu lat sprawdzona praca przez internet i można ją zacząć właściwie od zaraz.

Najlepsze panele ankietowe nie wymagają bowiem podpisywania umowy, specjalnych umiejętności czy określonego wykształcenia.

A większość z nich umożliwia bezpłatną rejestrację już od 13 roku życia. Aby móc efektywnie zarabiać na ankietach, należy współpracować tylko ze sprawdzonymi i działającymi od lat panelami.

W końcu nikt chyba nie chce poświęcać swojego cennego czasu na pracę z firmami, co do których nie będziemy mieć pewności, czy otrzymamy wynagrodzenie.

Lista zaufanych i sprawdzonych stron z ankietami – https://finansepersonalne.pl/zarabianie-na-ankietach/

Taki dodatkowy dochód stanowi świetne uzupełnienie budżetu w niejednym domu. Przy solidnym podejściu i pracy we wszystkich sprawdzonych panelach, można liczyć na zarobki 200 zł – 500 zł miesięcznie.

Praca tradycyjna, ale zdalna

Kolejnym sposobem na zarabianie przez internet jest praca tradycyjna, ale wykonywana jedynie przez nas z własnego domu.

To bardzo wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej firm, chcąc obniżyć koszty utrzymania biur czy pozyskując lepszych pracowników bez ograniczenia terytorialnego.

Aby odszukać ogłoszenia takiej pracy, warto przeszukać portale ogłoszeniowe pod kątem pracy zdalnej.

Wystarczy wraz ze stanowiskiem wpisać na nich dopisek — praca zdalna oraz zapoznać się z ofertami.

Na Facebooku istnieje również wiele grup, na których oferowana jest praca zdalna ogólnie lub w danej branży.

Na portalach dla freelancerów czy forach tematycznych możemy znaleźć oferty takiej pracy.

Zatrudniając się w danej firmie, otrzymamy tradycyjną umowę o pracę, jednak pracować będziemy zdalnie. Ofert tego typu szukać możemy również na LinkedIn.

Przeważnie nie zwracamy uwagi na to rozwiązanie, ale wbrew pozorom w sieci istnieje wiele ogłoszeń z pracą tradycyjną zdalnie.

Aby rozpocząć pracę w ten sposób, potrzebujemy standardowego doświadczenia czy wykształcenia — takiego samego jak przy staraniu się o pracę tradycyjną.

Jeśli znamy język angielski, możemy też pracować dla firm zagranicznych mieszczących się np. w USA.

W sieci istnieje też dużo anglojęzycznych serwisów, gdzie możemy pracować w danej branży lub na których widnieją globalne ogłoszenia o pracę.

Choć nie we wszystkich zawodach jest to możliwe działanie do wdrożenia, jeśli jednak działamy w takich w którym jest to prawdopodobne, warto sprawdzić tę możliwość, zamiast np. się przebranżowić.

Praca przez internet od zaraz – copywriting

Drugim pomysłem na pracę w internecie — zdalnie jest copywriting. Pisanie treści na zamówienie to dobre rozwiązanie dla osób lubiących pisać i niemających z tym problemu.

Copywriting polega na pisaniu tekstów tematycznych, opisów produktów, tekstów pozycjonujących strony i wielu innych treści.

Aby zostać copywriterem nie trzeba spełnić wielu wymagań. Można zostać samoukiem lub zacząć od najniższego stanowiska w agencji, jakim jest stażysta lub Junior Copywriter.

Nie istnieją szkoły czy kierunki kształcące takie osoby więc mamy ułatwione zadanie w wejściu na rynek. Nasz sukces w dużej mierze zależeć będzie od nas i naszej pracy.

Pracę znaleźć możemy w agencjach marketingowych, które zatrudniają copywriterów zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie.

Możemy też pisać na portalach dla copywriterów ze zleceniami jako freelancerzy lub stworzyć własną markę i współpracować na zasadzie b2b z agencjami seo i interaktywnymi oferując im swoje usługi.

Samo pisanie tekstów nie jest wymagające dla osób z zacięciem pisarskim. Należy przestrzegać jedynie poprawności językowej, dotrzymywać terminów czy mieć ciekawy styl pisarski.

Zostając copywriterem możemy też zdecydować jakiej jakości i tematyki teksty będziemy pisali, wybierając niejako swoją specjalizację np. wpisów blogowych czy teksty finansowe.

Copywriterzy piszą wszystkie rodzaje tekstów, jakie możemy spotkać w sieci od artykułów specjalistycznych po opisy produktów w e-sklepach. Z pewnością znajdziemy zatem odpowiednią dziedzinę.

Bardzo dobrym sposobem jest po prostu rozpoczęcie pracy na portalach z gotowymi zleceniami dla copywriterów.

Sprawdzimy w ten sposób na czym polega to zajęcie w praktyce oraz dowiemy się, czy nasze teksty są pozytywnie odbierane przez klientów.

Wraz z upływem czasu i wykonywania kolejnych zleceń zyskamy doświadczenie, renomę i liczne kontakty oraz propozycje współpracy.

Możemy też wysłać aplikację bezpośrednio w odpowiedzi na ogłoszenia o pracę zdalną na stanowisku copywritera lub bezpośrednio do agencji.

Praca w domu od zaraz – banki zdjęć i fotografia

Dla osób lubiących robić zdjęcia idealną pracą online jest wykonywanie zdjęć do banków fotografii. Zajmuje się nią obecnie wiele osób w mniejszym lub większym stopniu.

Zajęcie to polega na robieniu zdjęć oraz dodawaniu ich do banków zdjęć. To serwisy w sieci, które umożliwiają sprzedaż zdjęć fotografom oraz zakup ich klientom.

Sam portal służy jako pośrednik pobierający opłaty za zdjęcie i przekazujący nam odpowiedni procent z takiego zakupu.

W internecie istnieje co najmniej kilkanaście dużych banków zdjęć. Wystarczy zarejestrować się w ich oraz wgrać zdjęcia.

Każdy serwis ma swoje wymagania odnośnie zdjęć tj. jakości czy tematyki. Nie są one jednak trudne do spełnienia.

Im więcej zdjęć wykonamy i wgramy, na tym większy zarobek możemy liczyć.

Dużym plusem tego zajęcia jest fakt, że raz wgrane zdjęcie do baku może być kupowane wielokrotnie, dzięki czemu tworzymy zysk pasywny.

Ciekawym sposobem na zarabianie na fotografii w sieci jest oferowanie swoich usług jako freelancerzy.

Jako wolni strzelcy możemy umawiać się na wykonywanie zleceń stacjonarnie, zajmować się obróbką zdjęć zdalnie czy wykonywać zajęcia u siebie w domu na zlecenie.

W sieci istnieje wiele portali ogłoszeniowych dla freelancerów, gdzie znajdziemy odpowiednie ogłoszenia w tej kategorii.

Praca online od zaraz – afiliacja

Czwartym bardzo ciekawym sposobem na zarabianie w internecie jest afiliacja. Jest to polecanie produktów w zamian za opłatę.

W sieci istnieje wiele portali afiliacyjnych, gdzie dostępne są różne oferty. Mogą być to oferty kosmetyków, książek czy kont bankowych.

Zasada działania jest podobna we wszystkich przypadkach. Wystarczy wybrać daną ofertę np. ze względu na nasze zainteresowania czy opłacalność oraz promować ją w sieci.

Jeśli użytkownicy skorzystają z niej i założą np. konto bankowe z naszego baneru reklamowego, my otrzymamy wynagrodzenie. Jest ono różnie w zależności od danego produktu.

Może wahać się od kilku złotych nawet do kilkuset za pozyskanie jednego klienta.

W sieci działa wiele programów afiliacyjnych — zarówno polskich, jak i globalnych, co daje praktycznie nieskończone możliwości wyboru produktów i miejsc promowania.

Niektóre portale afiliacyjne są tematyczne np. jedynie o finansach i tylko takie oferty do promocji oferują, a inne serwisy posiadają produkty z wielu branż.

Samo proponowane produktów jest indywidualną sprawą każdej osoby oraz właśnie od tego elementu zależą nasze zarobki.

Choć każda osoba ma swoje sposoby na reklamę, my promować oferty możemy wielu miejscach. Może być to nasza strona www, blog czy profile prywatne w social mediach.

Możemy też promować je na forach internetowych czy w komentarzach na innych serwisach np. YouTube. Możemy tworzyć też witryny i je pozycjonować w tym celu.

Ciekawą opcją jest też oferowane produktów w odpowiedzi na pytania zadane przez internautów czy wykorzystywanie płatnej reklamy, która będzie tańsza niż uzyskiwany przez nas przychód.

W sieci znajdziemy wiele poradników o tym, gdzie warto promować takie oferty.

Pracując odpowiednio dużo i intensywnie można zarobić sporo więcej niż przeciętne wynagrodzenie w tradycyjnej pracy.

Opcja ta wymagać będzie od nas jednak dobrej umiejętności poruszania się po internecie oraz znajomości social mediów czy podstaw marketingu.

Praca przez internet od zaraz – blogowanie i vlogowanie

Obecnie jednym z najciekawszych sposobów na pracę w sieci jest założenie i prowadzenie swojego kanału. Może być to kanał w dowolnym serwisie społecznościowym.

Najczęściej wybieranymi są np. YouTube, Instagram czy własny prywatny blog. Blogowanie szeroko pojęte może być prowadzone w różnej formie.

Możemy samodzielnie wypowiadać się w naszym imieniu i prezentować poglądy czy materiały tematyczne. Możemy prowadzić dany kanał jako markę lub kanał anonimowo.

Gdy mamy zmysł pisarski i lubimy kontakt z odbiorcami, najlepszym rozwiązaniem będzie prowadzenie bloga.

Gdy potrafimy prezentować dane zagadnienia, powinniśmy postawić na YouTube i prowadzenie kanału tematycznego.

Instagram czy Facebook będą zaś idealnym rozwiązaniem dla osób potrafiących przygotowywać jakościowy content. Na swoim kanale możemy dodawać treści związane z dowolną tematyką.

Warto, abyśmy znali się na niej przynajmniej hobbystycznie. Cała praca polega na tworzeniu jakościowego kanału, na który będą przychodzili czytelnicy i pozyskiwaniu jak na większego ruchu.

Tego, co wymaga od nas takie rozwiązanie to wiedza na dany temat oraz wiedza o marketingu internetowym.

Musimy poświęcić też pewną ilość czasu, a im więcej go przeznaczymy na blogowanie, tym więcej będziemy mogli zarobić. Monetyzować naszą popularność możemy na wiele sposobów.

Możemy umieszczać na naszej witrynie lub innych portalach reklamy i zarabiać właśnie przez nie.

Najlepszym rozwiązaniem jest system Google AdSense (sprawdź, jak działa), które polega na włączeniu reklam na YT lub wstawaniu baneru na stronie i wyświetlaniu reklam.

Możemy również pobierać opłaty za możliwość dodawania/zareklamowania treści firm zostając influencerami lub polecać własne produkty tematyczne w sieciach afiliacyjnych.

Jakich prac unikać?

W sieci oprócz wielu atrakcyjnych sposobów zarabiania pieniędzy, dzięki którym zarobić można pensje porównywane do tych etatowych, istnieje wiele pseudo sposobów zarabiania.

Które w najlepszym razie nie przyniosą nam żadnych zysków oraz które mogą być nawet niebezpieczne.

Których zajęć zatem warto unikać? Z pewnością jest to klikanie w reklamy. W internecie istnieje wiele takich serwisów, które płacą za klikanie czy oglądanie reklam.

W rzeczywistości stawki są tak niskie, iż przeważnie nie uzbieramy w czasie miesiąca nawet kilkudziesięciu złotych.

Internet obfituje również w oferty polegające na wypełnianiu wniosków czy zakładaniu kont bankowych.

Jest to popularny trik, który polega na nakłonieniu nas do założenia takich kont, za które inne osoby otrzymają prowizję.

Powinniśmy unikać też pracy bez umów z ogłoszeń w social mediach czy piramid finansowych, w których otrzymujemy wynagrodzenie za nakłonienie kolejnych osób, które dołączą do programu.

3.8/5 - 16 głosów