Jak działa panel Opinie pl? Sprawdź kompletny poradnik na temat tego serwisu ankietowego. Dowiedz się, jak i ile można zarobić, jakie są nagrody, jak często pojawiają się ankiety, w jaki sposób wypłacić pieniądze i jakie opinie mają użytkownicy. 

Opinie pl – co to jest i jak działa?

Serwis ankietowy Opinie.pl jest jednym z najstarszych tego typu programów w polskim internecie. Działa już od 2007 roku  i ma obecnie ponad 110 tysięcy aktywnych użytkowników.

Portal wynagradza swoich panelistów za wypełnianie ankiet, których przeprowadzenie zlecają zewnętrzne firmy/marki. Strona jest tu więc niejako pośrednikiem pomiędzy zleceniodawcami badań, a internautami-ankietowanymi.

Jak zacząć – rejestracja

Aby zacząć zarabiać w panelu Opinie.pl należy najpierw założyć bezpłatne konto. Rejestracji mogą dokonać osoby od 15 do 75 roku życia.

Nas stronie należy wybrać opcję: WYPEŁNIĘ FORMULARZ TERAZ

Uzupełniamy niezbędne informacje w krótkim formularzu zgłoszeniowym, podając m.in. adres poczty e-mail. Na tę skrzynkę zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym w który należy kliknąć, aby potwierdzić rejestrację w programie. 

Opinie pl - jak zarabiać

Opinie pl – panel użytkownika

Po zalogowaniu się na swoje konto, zobaczysz bardzo przejrzysty panel użytkownika, który jest podzielony na kilka głównych sekcji:

1. ANKIETY

Tutaj znajdziesz dostępne do wypełnienia ankiety, za które otrzymasz stosowną ilość punktów.

2. WIADOMOŚCI

W tej sekcji znajdziesz wszystkie wiadomości, które panelistom przesyła administracja portalu.

3. ZAPROŚ ZNAJOMEGO

Jeżeli posiadasz bloga, stronę www lub konta na mediach społecznościowych, możesz zapraszać do serwisu swoich znajomych.

4. NAGRODY

W tej zakładce znajdziesz wszystkie opcje dotyczące punktów, które możesz wymienić na nagrody. Możliwości jest kilka:

  • PayPal – 12 tys. punktów (= 60 zł)
  • przelew bankowy – 10 tys. punktów (= 50 zł)
  • bon do Zalando 50 zł – 10 tys. punktów
  • kubek termiczny – 9 tys. punktów
  • bidon – 8 tys. punktów
  • Fundacja (cel charytatywny) – 5 tys. punktów
  • bon Zalando 25 zł – 5 tys. punktów
  • doładowanie telefonu – 4 tys. punktów

5. POWIADOMIENIA

Tutaj można włączyć / wyłączyć powiadomienia na przeglądarkę o dostępnych ankietach.

Jeżeli akurat surfujesz po sieci, wiadomość o nowej ankiecie pojawi się w małym okienku na dole strony, którą akurat przeglądasz.

Opinie pl - panel użytkownika

Opinie użytkowników o Opinie.pl

Użytkownicy mają generalnie bardzo dobre opinie o panelu Opinie.pl. Serwis działa od wielu lat, i przez ten czas zdążył już zbudować swoją wiarygodność. Najważniejsze, że jest w 100% wypłacalny, co potwierdzają liczne komentarze.

Paneliści wyrażają się również pozytywnie o przyjaznej nawigacji po stronie i bardzo czytelnym interfejsie. Chwalą sobie także przejrzystość przyznawania punktów, ich natychmiastową wymianę na nagrody oraz szybkie realizacje wypłat.

Serwis, który posiada tyle zalet, musi się cieszyć dużą popularnością wśród internautów.

Opinie.pl - opinie użytkowników

Zarobki

Ile można zarobić w panelu Opinie pl? Kluczowymi kwestiami, które mają największy wpływ na wysokość wynagrodzenia, są: Twoja aktywność oraz dopasowanie profilu.

Przez aktywność należy rozumieć częstotliwość zaglądania do serwisu w celu sprawdzenia aktualnie dostępnych ankiet do wypełnienia.

Natomiast dopasowanie profilu oznacza, że Twoje dane pasują do większości „targetów”, które poszukują firmy zlecające badania.

Dla początkującego panelisty realnymi kwotami, jakie może miesięcznie zarabiać, jest przedział 50 zł – 200 zł.

Bardziej doświadczeni użytkownicy z siatką afiliantów, mogą liczyć na zarobki rzędu kilkuset do ponad tysiąca złotych na miesiąc.

Wypłaty na konto bankowe / PayPal są realizowane w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych.

Jak często pojawiają się ankiety?

To również zależy od kilku czynników. Najważniejszymi są: dopasowanie profilu, pora roku, ogólna ilość zlecanych badań przez firmy.

O znaczeniu profilu wspominaliśmy powyżej. Pora roku także ma niebagatelne znaczenie. Np. przed różnego rodzaju świętami można liczyć na prawdziwy wysyp ankiet (Boże Narodzenie, Święta Wielkanocne, Walentynki, itd.).

Z kolei początek roku to zazwyczaj mniejsza ilość ankiet – firmy dopiero ustalają kampanie reklamowe i budżety na badania.

Natomiast średnio, dziennie powinieneś otrzymać powiadomienia o kilku dostępnych ankietach, natomiast nie na 100% będziesz w stanie się do nich wszystkich zakwalifikować.

Poradnik Opinie pl – jak zmaksymalizować zyski?

Aby zmaksymalizować swoje zarobki w serwisie Opinie.pl, warto zastosować w praktyce kilka porad:

W pierwszej kolejności należy włączyć powiadomienia przeglądarkowe o dostępnych ankietach. Dzięki temu – przeglądając internet – nie przegapimy żadnego nowego badania.

Warto również logować się na swoje konto – najlepiej kilka razy w ciągu dnia.

Kiedy pojawi się ankieta do wypełnienia, postarajmy się jak najszybciej przystąpić do badania.

Większość ankiet ma bowiem ograniczoną ilość osób, które mogą ją wypełnić (np. 5 tysięcy) lub jest ograniczona czasowo (np. 8 godzin). Działa tu po prostu zasada – kto pierwszy, ten lepszy.

Jeżeli przypadł Ci do gustu panel Opinie.pl, sprawdź także inne serwisy umożliwiające zarabianie na ankietach.

4.1/5 - 39 głosów