NEST BANK

NEST BANK – INFORMACJE

Nest Bank, nie – Nestle Bank

28 października 2016 r. na rynku usług finansowych w Polsce, doszło do fuzji dwóch prężnych marek. W wyniku połączenia Smart Banku i BIZ Banku powstał Nest Bank.

Warto zwrócić uwagę na to, że w wyniku wspomnianego rebrandingu, zdarza się, że wielu klientów myli nową markę banku z nazwą Nestle Bank.

Nest Bank oferuje swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Ta nowoczesna instytucja stawia na ofertę usług finansowych, skierowaną dla całych rodzin.

Najnowsze technologie pozwalają klientom banku korzystać z aplikacji mobilnej, internetowego serwisu transakcyjnego czy bankowości telefonicznej.

Nest Bank – bezpieczeństwo

Nest Bank jest podmiotem w pełni legalnym i wiarygodnym – podlega regulacjom polskiego prawa bankowego i nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Ponadto bank znajduje się na liście banków objętych gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Co to oznacza dla klienta?

Zapewnia, że środki zgromadzone na rachunku lub lokacie Nest Banku – nieprzekraczające równowartości w złotych 100 tys. euro – są gwarantowane w całości.

Nest Konto

Sztandarowym produktem banku jest rachunek osobisty Nest Konto. Produkt charakteryzuje się brakiem opłat za podstawowe usługi na koncie.

Posiadacz rachunku nie zapłaci więc za jego prowadzenie, wydanie i użytkowanie karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i przelewy przez Internet.

Z kolei karta debetowa Visa, umożliwia płatności zbliżeniowe oraz internetowe.

Użytkownik konta może również korzystać z bardzo nowoczesnej aplikacji mobilnej banku oraz serwisu transakcyjnego online.

OSZCZĘDNOŚCI

Warto także zwrócić uwagę na produkty „dodatkowe” banku. Atencję powinna przykuć przede wszystkim oferta oszczędnościowa.

Lokata Witaj z oprocentowaniem na poziomie 4%, stanowi aktualnie jedną z najwyżej oprocentowanych lokat na rynku.

Z kolei konto oszczędnościowe daje posiadaczowi zarobek na poziomie 2,25% do kwoty 50 tys. zł.

Bardzo ciekawą opcją jest również rachunek Nest Rodzinne Oszczędności. Ten produkt jest dedykowany osobom, nastawionym na oszczędzanie długoterminowe.

Bank premiuje specjalnymi bonusami klientów, które uzależnione są od wysokości zdeponowanych kwot oraz ilości posiadanych dzieci.

WALUTY

Bank nie zapomniał również o osobach, które część swoich transakcji dokonują w walutach obcych. Dla nich przygotował Nest Konto Waluta.

Rachunek jest dostępny w EUR, USD lub GBP. Produkt charakteryzuje brak opłat za prowadzenie oraz darmowe wypłaty z bankomatów za granicą.

W ramach usługi korzystnych przewalutowań, spread na cztery główne waluty wynosi tylko 1,4%.

BIZNES

Nest pamięta także o przedsiębiorcach. Osoby prowadzące własną działalność, mogą założyć rachunek firmowy – BIZnest Konto.

Posiadacz konta nie zapłaci nic za jego prowadzenie oraz wydanie i obsługę karty Visa Business payWave.

Dzięki „plastikowi” możliwe są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Prowizja za podjęcie gotówki z maszyn za granicą – 5 zł + 3% za przewalutowanie.

Nest Bank – opinia

Nest Bank to stosunkowo nowa marka na polskim rynku usług finansowych, ale w szybkim tempie zaskarbia sobie zaufanie kolejnych klientów.

Oferuje szeroką gamę produktów i usług, które w dużej mierze są bezpłatne lub prowizji w łatwy sposób można uniknąć.

Bank korzysta z najnowszych zdobyczy technologicznych i udostępnia je także swoim klientom.

Połączenie tych parametrów sprawia, że instytucja stanowi coraz większą konkurencję dla banków, które działają na polskim rynku już od dawna.

I właśnie chęć zaistnienia w tym sektorze sprawia, że Nest Bank oferuje nowym klientom bardzo atrakcyjne warunki korzystania z jego usług i produktów.