Zastanawiasz się, jak zarabiać przez internet? Sprawdź najlepsze pomysły na dodatkowy dochód online.

Podstawowym zagadnieniem w kwestii finansów osobistych jest oczywiście zarabianie pieniędzy i gromadzenie kapitału. W dzisiejszych czasach mamy ogrom możliwości, jeśli chodzi o sposoby na osiąganie dochodu.

Rozwój technologiczny przyczynił się m.in. do tego, że jedną z metod na powiększanie stanu swojego majątku, jest Internet. Dla wielu osób zarabianie pieniędzy w ten sposób, byłoby spełnieniem marzeń.

Znalezienie złotego środka na czerpanie zysków ze strony www, lub innego przedsięwzięcia internetowego, mogłoby się wiązać z prawdziwą finansową wolnością.

Można by pomyśleć wtedy nad rezygnacją z pracy, skoncentrować się na własnej przedsiębiorczości i spędzić więcej czasu z rodziną.To co w tym najlepsze, to fakt, że zarabianie pieniędzy online nie jest czymś niemożliwym, czymś niedoścignionym.

Miliony osób na całym świecie przekonało się, że jest to rzeczywiście realne. Kluczową kwestią jest tylko znalezienie odpowiednich metod.

Większość strategii na zarabianie w sieci nie jest aż tak skomplikowana, jak mogłoby się pozornie wydawać. Tutaj – jak w przypadku każdego przedsięwzięcia biznesowego – potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja.

Przede wszystkim musisz poświęcić swojemu projektowi czas i energię – szczególnie na początku swojej drogi w zarabianiu przez Internet.

Jeśli poszukujesz jakichś pomysłów, inspiracji, ale nie wiesz od czego zacząć, oto kilka najlepszych i najbardziej realistycznych metod, które warto rozważyć:

1. Reklamy Google Adsense

Odwiedzając jakąkolwiek stronę internetową, na pewno wcześniej czy później, musiałeś trafić na reklamy Google.

Są po prostu wszędzie, ale nie bez powodu. Kiedy witryna ma duży ruch, każda odsłona czy kliknięcie w banner, generuje dla właściciela zyski.

Implementacja takich reklam na swojej stronie www, jest bardzo łatwa a konfiguracja samych materiałów promocyjnych – bardzo intuicyjna.

Jeśli więc posiadasz blog lub witrynę internetową, możesz założyć bezpłatne konto Google AdSense.

Następnie Google wygeneruje dla Ciebie unikalny kod, który wkleisz na swoją stronę. Wujaszek G zacznie śledzić automatycznie wyświetlenia/kliki, ruch i zarobki w Twoim imieniu.

Twoim zadaniem jest oczywiście tworzenie wartościowego kontentu dla użytkownika i dbanie o zwiększanie popularności swojego serwisu.

Ile można zrobić? To zależy od wielu czynników. Od ilości odwiedzających Twojego bloga/strony, od jego tematyki, częstotliwości zamieszczania wpisów, itd.

Na początku nie będą to pewnie duże kwoty, ale z czasem będą się stopniowo coraz bardziej zwiększać.

Zarabianie online - Adsense

2. Marketing afiliacyjny

Posiadając własną stronę internetową (lub bloga), możesz również zacząć zarabiać dzięki marketingowi afiliacyjnemu.

Polega on na tym, że współpracujesz z markami i firmami, których produkty/usługi reklamujesz w ramach zawartości swojej strony internetowej.

Podobnie jak w przypadku AdSense, tutaj również otrzymasz unikalny kod partnerski, otrzymany podczas rejestracji w danym programie afiliacyjnym.

Będziesz zarabiać pieniądze za każdym razem, gdy ktoś kupi produkt lub usługę poprzez link wygenerowany w programie partnerskim i umieszczony na swoim blogu.

Generalnie rzecz biorąc, staraj się znaleźć i współpracować z takimi partnerami, którzy oferują produkty/usługi związane z koncepcją witryny.

Jeśli prowadzisz np. bloga modowego, szukaj firm odzieżowych, obuwniczych, etc. Jeżeli zajmujesz się zdrowiem i urodą, współpracuj z markami oferującymi odżywki, suplementy, kosmetyki, itd. Marketing afiliacyjny to świetna metoda na dochód pasywny.

Zarabianie przez internet na programach partnerskich

3. Konsultacje

Kolejnym sposobem na zarabianie pieniędzy online, jest doradztwo.

Jeśli jesteś ekspertem w dowolnej dziedzinie, możesz znaleźć osoby gotowe zapłacić za Twoją wiedzę i doświadczenie. Zarówno w zakresie celów osobistych jak i biznesowych.

Jeśli chcesz rozpocząć konsultacje, ale nie wiesz, jakie kroki podjąć w pierwszej kolejności, możesz zaoferować swoje usługi w popularnych portalach ogłoszeniowych, lub serwisach związanych z pracą/karierą (np. LinkedIn).

Oczywiście ta metoda wymaga zbudowania najpierw swojej marki i renomy, więc tutaj profity będą zazwyczaj rosły bardzo wolno.

Zarabianie na konsultacjach online

4. Kursy i poradniki online

To bardzo podobna opcja do omawianej w poprzednim punkcie. Jeśli masz jakieś umiejętności, których możesz nauczyć innych, możesz stworzyć kurs online, który możesz sprzedawać przez Internet.

Uczyć możesz wszystkiego, od gotowania, poprzez naprawianie samochodów i mebli, do marketingu.

Materiałami za pomocą których będziesz mógł oferować swoje usługi, mogą być zarówno filmiki video jak i treści PDF czy e-booki.

Tutaj również kluczową sprawą, jest wyrobienie sobie w pierwszej kolejności marki.

5. Płatne ankiety i klikanie w reklamy

Zarówno zarabianie na ankietach online, jak i klikanie w reklamy, to metody niewymagające od Ciebie żadnego wkładu własnego.

Korzystasz z serwisów pośredniczących pomiędzy zleceniodawcą a odbiorcą.

Reklamodawca zleca serwisowi ankietowemu lub stronie PTC dotarcie w jego imieniu do klientów, którzy za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie.

Właściwie jedynym „wysiłkiem” z Twojej strony, jest założenie bezpłatnego konta w danym serwisie/ach i rozpoczęcie wykonywania zadań.

Wielkość przychodów zazwyczaj nie powala tutaj na kolana, ale na początku przygody z zarabianiem online, te dwa sposoby mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem. 

6. Gry przeglądarkowe

To opcja raczej dla młodszych internautów. Znakiem czasów jest to, że są firmy płacące użytkownikom za… granie.

Oczywiście nie są to zazwyczaj duże pieniądze, ale dla młodego człowieka jest to możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym.

Najczęściej można spotkać serwisy, które jako wynagrodzenie oferują np. karty podarunkowe, itemy, skiny, czy klucze do gier. Zapaleni gracze będą więc zadowoleni.

Większe pieniądze zarabiają profesjonalni e-gamerzy. Ale tutaj trzeba należeć już do prawdziwej elity – patrz e-sporty. Zarabianie na grach, jest jednak jak najbardziej możliwe.

7. Sprzedaż online

Innym sposobem na zarabianie pieniędzy online, jest uzyskiwanie tzw. leadów (sprzedaży). Tutaj głównym zadaniem, które musisz wykonać, jest stworzenie strony internetowej i uzyskanie do niej ruchu.

Przede wszystkim musisz znaleźć niszę, która ma słabą konkurencję a jej tematyka, musi pomagać ludziom rozwiązać jakiś problem.

Kluczem jest tutaj stworzenie witryny tematycznej (np. o ubezpieczeniach, odchudzaniu, elektronice, itd.) i generowanie sprzedaży bezpośrednio z niej lub odsyłanie użytkownika do strony pośredniczącej w transakcji (tzw. splash pages).

Minusem takiej formy zarabiania jest to, że musisz posiadać umiejętność tworzenia oraz promowania stron www.

8. Copywriting

Jeśli posiadasz umiejętności pisarskie i talent twórczy, możesz również zarabiać na tworzeniu treści. W sieci mamy coraz większą ilość blogów, portali, fanpage-ów, itp. i coraz większe zapotrzebowanie na wartościowy kontent.

Twórcy z lekkim piórem bez problemu znajdą kolejne zlecenia. W sieci znajdziemy polskojęzyczne ogłoszenia z takich platform jak np. GoodContent, które umożliwiają zaoferowanie swoich usług odbiorcom.

Kluczową sprawą by stać się niezależnym pisarzem, jest znalezienie niszy, nawiązywanie kontaktów z ludźmi, którzy mogą Cię zatrudnić, i dostarczanie wysokiej jakości treści.

W tym modelu zarabiania, można spotkać dwa warianty: samotnego wilka, działającego na własną rękę, oraz copywritera zatrudnionego w firmie.

Zarabianie w internecie na copywritingu

9. Posty / wpisy sponsorowane

Jeśli masz stronę internetową lub rozbudowane media społecznościowe, możesz również zarabiać pieniądze, zamieszczając sponsorowane posty i reklamy.

Jak to działa w praktyce? Wiele firm jest gotowe płacić blogerom i właścicielom wpływowych mediów społecznościowych za promocję swoich produktów i usług.

Ta opcja może być bardzo intratna dla znanych w światku internetowym twórców. Marki często zgłaszają się do blogerów same i oferują im propozycje współpracy.

Warto jednak samemu wykazać inicjatywę i skontaktować się z poszczególnymi firmami na własną rękę (poprzez stronę kontaktową, FB czy Twittera).

Pamiętaj jednak, że nie potrzebujesz strony internetowej do tworzenia treści sponsorowanych, ponieważ możesz również otrzymać wynagrodzenie, jeśli masz wielu fanów na swoich mediach społecznościowych.

Np. posiadając dużo followersów na Instagramie, można otrzymać propozycję nie zapłaty gotówką, ale np. w postaci darmowych grantów.

10. Webinary

Inną strategią na czerpanie dochodów w sieci, jest wykorzystanie webinarów do promocji produktu, usługi lub kursu. Seminaria internetowe, to bardzo dobry sposób aby promować swój biznes i wzbudzić zainteresowanie klientów.

Dzięki webinarowi, internauta może za darmo uzyskać wiele wskazówek i porad – zazwyczaj w formacie „na żywo”. Na koniec jednak, pakujesz swój płatny produkt lub usługę i oferujesz go jako dopełnienie całego „eventu”.

11. Platforma YouTube

YouTube to kolejna platforma, która umożliwiła ludziom zarabianie pieniędzy online. Istnieje mnóstwo kanałów YT o różnorakiej tematyce.

Youtuberzy zarabiają na swojej twórczości dodatkowe pieniądze w zamian za wyświetlenia filmików i reklam.

W ubiegłym roku dziesięciu największych twórców YouTube, zarobiło aż 127(!!!) milionów dolarów. Są to jednak prawdziwe „gwiazdy” platformy, z milionowymi wyświetleniami i ogromną bazą fanów.

Czy Ty będziesz w stanie tyle zarobić? Prawdopodobnie nie. Możesz jednak zacząć zarabiać za pośrednictwem YouTube, korzystając z własnej sieci reklamowej platformy lub otrzymując zlecenia na posty sponsorowane.

Jeśli lubisz robić filmy wideo, uruchomienie kanału YouTube może być dobrym sposobem na dodatkowy zarobek w internecie.

12. Zakłady bukmacherskie

Kolejnym sposobem na dodatkowe pieniądze online, są zakłady bukmacherskie. To dobra opcja dla pasjonatów i znawców sportu.

Aby skutecznie zarabiać na tej metodzie, trzeba posiadać szeroką wiedzę i rozsądną taktykę obstawiania.

Kluczową kwestią jest też wybranie odpowiedniej i legalnie działającej firmy. Na szczęście bukmacherzy w Polsce online mają całkiem szeroką ofertę.

Ważne jest również zachowanie zdrowego rozsądku i zasad odpowiedzialnej gry.

Zarabianie przez internet na zakładach bukmacherskich

13. Budowa społeczności internetowej

Wreszcie, możesz również zarabiać pieniądze, budując społeczność online.

Tutaj strategie monetyzacji, które możesz wykorzystać, będą się bardzo różnić w zależności od Twoich celów oraz profilu działalności.

Społeczność można zbudować na przykład za pomocą bloga. Możesz również zbudować forum internetowe i pobierać opłaty za członkostwo.

Możesz nawet stworzyć grupę na Facebooku i wykorzystać swój wpływ na sprzedaż i promocję produktów.

Jeśli jest coś, co Cię pasjonuje i chcesz połączyć się z innymi, którzy mają takie same zainteresowania, to budowanie społeczności online jest czymś, co zdecydowanie powinieneś rozważyć.

Nie należy tutaj oczywiście nachalnie „wciskać” swoich ofert. Ale jeśli jest coś, co może się komuś przydać, komuś pomóc, to jak najbardziej możesz to zaproponować jako rozwiązanie.

14. Tik Tok

W światku social mediów rekordy popularności bije ostatnimi czasy aplikacja Tik Tok. Niewielu jednak wie, że oprócz dostarczania widzom rozrywki, platforma ta może być również świetnym źródłem dochodu.

Czerpanie zysków z Tik Toka może odbywać się za pomocą kilku opcji. Tiktokerzy najczęściej zarabiają na dotacjach, umowach sponsorskich czy promocji i odsprzedaży konta.

Natomiast osoby, które znają się bardziej na niuansach technicznych i algorytmach, oferują odpłatnie swoje usługi w tworzeniu viralowych treści oraz zarządzaniu profilami.

Sprawdź więcej, jak zarabiać na Tik Toku.

15. Aplikacje

Zarabianie online przez telefon również jest możliwe. Niektóre aplikacje mobilne są dedykowane właśnie tylko temu celowi.

Praca polega przeważnie na wypełnianiu ankiet, odbieraniu SMS-ów czy pełnieniu roli tajemniczego klienta.

To opcja szczególnie atrakcyjna dla osób, które często „siedzą na telefonie” w poczekalniach, autobusach, itp.

Jeżeli zainteresowała Cię taka forma czerpania zysków, sprawdź wszystkie sprawdzone aplikacje do zarabiania.

Bardzo ciekawą opcją na zarabianie może być również kopanie Bitcoina na przeglądarce. Sposób działa zarówno na komputerze PC, laptopie czy telefonie z Androidem / iOS.

Wystarczy pobrać przeglądarkę i ustawić prędkość kopania Bitcoina.

Zarabianie na kryptowalutach - kopanie kryptowalut

Więcej o tej metodzie zarabiania znajdziesz na stronie – https://finansepersonalne.pl/jak-zarabiac-na-kryptowalutach/

__ ___ ___

Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy online. Praktycznie każdy z wyżej omawianych, możesz wypróbować.

Aby jednak zbudować biznes, przynoszący realny dochód, najlepiej skoncentrować się tylko na kilku metodach.

Kluczową kwestią, jest tutaj cierpliwość, determinacja i konsekwencja w działaniu. Z czasem, zobaczysz rezultaty swojej pracy.

Jeśli brak Ci motywacji, przejrzyj w necie przykłady ludzi, którym udało się osiągnąć sukces, którzy potrafili stworzyć dla siebie pasywny dochód.

Sporo ciekawych pomysłów na zarabianie możesz znaleźć również na tej stronie – https://finanse-osobiste.pl/jak-zarobic-100-zl-dziennie-przez-internet/

4.1/5 - 72 głosów