DODATKOWE PIENIĄDZE NA ŚWIĘTA

DODATKOWE PIENIĄDZE NA ŚWIĘTA

Dodatkowe pieniądze na Święta Bożego Narodzenia – w jaki sposób je zdobyć?

Jeśli kłopoty finansowe związane z Bożonarodzeniowym świętami przysparzają Ci bólu głowy, nie denerwuj się już dłużej. W tym okresie łatwo jest poczuć się jak bajkowy Ebenezer Scrooge.

Zachowanie płynności finansowej często bywa trudne, ale jeśli mamy problemy z gotówką, oto kilka środków na zarobienie dodatkowych pieniędzy w tym świątecznym okresie.

Handel ubiegłorocznymi „fantami”

Święta Bożego Narodzenia mogą być/są czasem wymarzonym dla dzieci, które dopominają się o nowe prezenty i upominki. Dlaczego więc handel starymi podarkami nie pomógłby w ograniczeniu kosztów?

Jeżeli masz stare telefony komórkowe, konsole, laptopy czy nieużywane zabawki – sprzedaj je. Strony aukcyjne, sklepy online czy fora internetowe są doskonałymi miejscami do zaobserwowania, ile warte są Twoje przedmioty.

Wynajem domu

Masz zamiar odwiedzić rodzinę/znajomych na Boże Narodzenie lub Nowy Rok?

Jeśli Twój dom będzie tym okresie pusty, możesz rozważyć jego wynajęcie. Taka praktyka nie jest w naszym kraju popularna, ale za granicą znajduje swoich amatorów.

To może być znakomity sposób na zarobienie pieniędzy, tym bardziej jeśli mieszkasz w popularnym mieście.

Upewnij się tylko co do odpowiedniej umowy i warunków takiego wynajmu. Najlepiej całą procedurę zlecić jakiejś agencji nieruchomości.

Nadgodziny

W okresie świątecznym bary, sklepy i restauracje często szukają dodatkowych pracowników. Jeśli dysponujesz wolnym czasem, to z pewnością znajdziesz wiele tymczasowych ofert zatrudnienia na dodatkowe godziny.

Wynagrodzenie w owym czasie jest z reguły o wiele lepsze niż standardowo, więc Twój portfel na pewno się ucieszy.

Dodatkowe pieniądze na Święta – moneybacki

Robienie zakupów również może być dobrym sposobem na… zarobienie pieniędzy. Niektóre banki oferują do swoich produktów usługę moneyback, czyli częściowego zwrotu pieniędzy za płatności kartą/BLIK-iem.

Trzeba tylko uważać na warunki takich moneyback-ów, ponieważ każda instytucja ma swoje własne regulaminy i zasady przyznawania zwrotów.

Dobrym pomysłem jest również robienie zakupów na stronach internetowych, oferujących zwroty za nabycie towarów za ich pośrednictwem.

Dodatkowe pieniądze na Święta za pieczenie smakołyków

Jeżeli w kuchni czujesz się jak ryba w wodzie, czemu na tym nie zarobić?

Świąteczne potrawy i ciasta są trudne do przyrządzenia i wymagają czasu, którego wielu z nas nie ma. Jeżeli więc Twój tort jest dobry, dlaczego nie sprzedać go znajomym czy sąsiadom?

Upewnij się tylko, że cena uwzględni składniki i koszt ich przyrządzenia. Swoje usługi możesz zareklamować na portalach społecznościowych czy poprzez ulotki.

Uśmiech i aparat do ręki 🙂

Wiele firm potrzebuje i poszukuje zdjęć szczęśliwych rodzin podczas świąt Bożego Narodzenia. Fotografuj rodzinę wokół choinki, przy wigilijnym stole czy podczas rozpakowywania prezentów.

Zawsze to miła pamiątka, a przy okazji można na niej również spieniężyć. Umieszczając fotki na stronie internetowej, możesz zarobić na wykorzystaniu swojego wizerunku.

Shutterstock i Getty to dwa serwisy, na które można przesyłać zdjęcia i otrzymywać zapłatę za każdym razem, gdy ktoś je pobiera.

Święta Bożego Narodzenia nie są łatwym czasem dla domowego budżetu. Ale jak widać, są sposoby na zarabianie w internecie i w tym okresie.

Sprawdź również, jak oszczędzać pieniądze – niekoniecznie tylko na święta.