DARMOWE KONTO INTERNETOWE

DARMOWE KONTO INTERNETOWE

Czym powinno charakteryzować się darmowe konto internetowe? Gdzie najlepiej założyć bezpłatne konto bankowe? Na co zwrócić uwagę, wybierając rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy? Sprawdź praktyczne porady.

Jak podają eksperci Banku Światowego, konto osobiste posiada w Polsce niemal 87 procent Polaków, mających co najmniej 15 lat. To sprawia, że banki kładą ogromny nacisk na przygotowanie ofert produktów właśnie z tej kategorii.

Obecnie mamy do wyboru mnóstwo różnego rodzaju rachunków indywidualnych. Oczywiście wszystkie różnią się od siebie parametrami czy usługami dodatkowymi. Jak więc wybrać to najlepsze?

Na rynku istnieje bardzo duża grupa klientów, która od rachunku osobistego nie oczekuje wielkich „fajerwerków”, skupiając swoją uwagę na ewentualnych kosztach jego utrzymania.

I właśnie opłaty i prowizje są dla nich priorytetem, jeśli chodzi o wybór ROR-u.

Jak wybrać prawdziwie darmowe konto internetowe?

Aktualnie prawie wszystkie rachunki osobiste można nazwać „internetowymi”. A to z racji tego, że właściwie każda licząca się instytucja, udostępnia klientom dostęp do swojego rachunku bankowego przez internet.

Serwisy transakcyjne online są dziś już standardem. Ale to nie wszystko, zdecydowana większość z nich oferuje także swoje aplikacje mobilne.

Sprawę „internetowości” kont mamy już zatem wyjaśnioną. Pora na „darmowość”. Co należy rozumieć przez określenie – darmowe?

Przecież banki to nie instytucje charytatywne, muszą na czymś zarabiać.

Otóż, przez bezpłatność konta, trzeba rozumieć brak opłat za podstawowe usługi na rachunku. Ale co z kolei oznaczają te „podstawowe usługi”?

Określamy nimi parametry konta, które są w zasadzie niezbędne do tego, aby z niego korzystać. Co do nich zaliczymy?

  • prowadzenie rachunku,
  • wydanie karty płatniczej,
  • obsługa karty,
  • wypłaty a bankomatów w Polsce,
  • zwykłe przelewy przez internet.

Jak wynika z rankingu bezpłatnych kont internetowych, zamieszczonego na stronie https://darmowekontobankowe.org/darmowe-konto-bankowe/, aktualnie jedynym ROR-em, który nie generuje opłat za podstawowe usługi na rachunku, jest Nest Konto. 

Co z kontami darmowymi – warunkowo?

Na rynku finansowym natkniemy się na sporą ilość ofert kont internetowych, które będą darmowe – ale dopiero po spełnieniu przez klienta określonych warunków.

Na pierwszy rzut oka, takie rachunki mogą wydawać się bardzo atrakcyjne i w zasadzie pozbawione wad. Najczęściej to jednak tylko pozory.

Gdzie zawierają się haczyki? Znajdziemy je w umowie – najczęściej w postaci małego druczku na dole strony 😉

Aby nie płacić za poszczególne usługi, najczęściej trzeba wykonać płatności kartą /mobilne na określoną kwotę.

Często spotykanym wymogiem jest również zapewnienie określonego wpływu na rachunek, np. z tytułu wynagrodzenia za pracę, emerytury, renty lub innego świadczenia.

Darmowe konto online – podsumowanie

Jeżeli jesteś w szerokim gronie klientów, dla których o atrakcyjności konta decydują koszty – po tej lekturze, wiesz już na co zwracać uwagę, wybierając dla siebie ROR.

Decydując się na daną ofertę, zwróć uwagę na to, czy dany rachunek oferuje podstawowe usługi za darmo – bezwarunkowo.

Jeżeli są tu jakieś wymogi, upewnij się, że jesteś w stanie je spełnić. W przeciwnym razie znajdziesz na wyciągu bankowym niepotrzebne opłaty.

Rzetelny przegląd innych informacji dot. bankowości, możesz znaleźć również na stronie – https://najlepszekonta.com/

5/5 - (2 votes)