Legalni bukmacherzy w Polsce online – sprawdź aktualną listę. Dowiedz się, czy istnieje bukmacher bez depozytu i bez podatku.

Gdzie szukać najlepszych promocji i bonusów? Jak grać w zakładach bukmacherskich – poradnik i słowniczek pojęć.

Legalni bukmacherzy w Polsce – lista 2024 r.

BukmacherBonusy na startZalety
1.FORTUNA1150 PLNwysokie kursy, transmisje i zakłady live, dużo wydarzeń, dobre warunki obrotu bonusami
2.STS1335 PLNwysokie kursy, transmisje i zakłady live, dużo wydarzeń, atrakcyjna oferta na e-sporty
3.TOTALBET5055 PLNczęste promocje, atrakcyjna oferta na e-sporty
4.PZBUK500 PLN
duże limity, częste promocje, transmisje NBA
5.TOTOLOTEK574 PLN
transmisje i zakłady live, bonus +30% do wygranych, bonus mobilny
6.iFORBET2400 PLNwysokie kursy, oferta na niższe ligi, atrakcyjna oferta na sporty wirtualne
7.eWINNER1235 PLN
atrakcyjny cashback, dużo wydarzeń
8.LVBET
1590 PLN
częste promocje na popularne zdarzenia, duża ilość dostępnych zakładów
9.eTOTO
200 PLN
bardzo atrakcyjna oferta na e-sporty, częste promocje

Jak grać u bukmachera – pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich

Granie u bukmachera online to duże ułatwienie w obstawianiu wyników sportowych.

Grając online mamy dostęp w jednym serwisie do statystyk, wielu posegregowanych kursów a obstawianie przebiega dużo sprawniej niż w punktach naziemnych.

Wielu graczy wciąż zastanawia się, czy zmienić punkty stacjonarne na witrynę internetową bukmachera.

A dużą część osób chcących zagrać np. dla emocji również ma wiele wątpliwości, jak działają takie serwisy i bukmacherzy online.

W tym tekście przedstawiamy wszystkie informacje o bukmacherach online i najczęstsze pytania odnośnie samej gry w internecie.

Czym są bukmacherzy online i jak działają?

Bukmacherzy online to serwisy internetowe legalnie działających bukmacherów.

Obecnie istnieje kilkanaście legalnie działających firm na terenie polski, które posiadają zezwolenie na prowadzenie zakładów w internecie.

Najczęściej są to serwisy naziemnych firm takich jak Fortuna czy STS umożliwiające zawieranie zakładów w serwisie. Istnieje też kilka nowych i małych bukmacherów, którzy działają jedynie w internecie.

Bukmacherzy online są zatem firmami, które oferują obstawianie zakładów sportowych w serwisie internetowym. Zasada ich funkcjonowania jest prosta.

Po rejestracji (opis poniżej) wpłacamy środki na konto bukmachera oraz zaczynamy grę.

Następnie wystarczy postawić określoną sumę pieniędzy na dane wydarzenie oraz poczekać na rozwiązanie zakładu. Środki wygrane możemy wypłacić np. na konto.

Każdy bukmacher posiada swoją ofertę zakładów. Mogą one różnić się np. ilością dyscyplin, typami zdarzeń czy kursami.

Bukmacherzy w Polsce – jak wybrać odpowiednią firmę?

Jeśli zdecydowaliśmy się na grę u bukmachera online, warto wybrać świadomie odpowiednio najlepszego dla nas bukmachera. Wybierać będzie spośród kilkunastu na rynku.

Pierwszym elementem, który warto sprawdzić, jest oferta. Powinniśmy porównać kilku bukmacherów i wybrać tego, który oferuje najszerszą ofertę w dyscyplinie, w której zamierzamy obstawiać.

Dzięki temu oprócz typowania samego wyniku będziemy mogli typować np. strzelca bramki czy wynik w konkretnej minucie. Kolejnym krokiem jest wybór bukmachera na podstawie kursów.

Również warto porównać pod tym względem wiele marek, gdyż niektóre mogą oferować wyższe kursy na daną dyscyplinę lub być ogólnie korzystniejsze.

Pomocne mogą być również zaufane portale informacyjne o legalnych zakładach bukmacherskich np. Probukmacher, gdzie można znaleźć nie tylko szczegółowe porównania ofert czołowych bukmacherów, ale także oceny, porady dla początkujących oraz recenzje aktualnych wydarzeń sportowych.

Jeśli nie mamy określonej dyscypliny lub mamy wstępnie wyselekcjonowanych kilku bukmacherów, warto wybierać tych największych i najbardziej znanych.

Przeważnie mają oni niezawodne serwisy internetowe, dużą liczbę doradców czy najkorzystniejsze kursy.

Rejestracja u bukmachera

Kolejnym elementem, nad którym warto się pochylić, jest rejestracja. Gdy wybierzemy odpowiedniego bukmachera, będziemy musieli utworzyć konto gracza.

W tym celu musimy przejść na stronę internetową bukmachera, a cała operacja nie powinna trwać dłużej niż kilka – kilkanaście minut (z potwierdzeniem tożsamości 1-2 dni robocze).

W formularzu podajemy adres e-mail, hasło oraz nasze dane osobowe. Po utworzeniu konta musimy je potwierdzić, klikając w link otrzymany e-mailem lub przepisać kod sms.

Następnie musimy wysłać skan naszego dokumentu tożsamości. Takie działanie ma zapobiegać np. praniu brudnych pieniędzy. Skan wysyłamy najczęściej w formularzu rejestracyjnym.

Ciekawostka: Niektórzy bukmacherzy oferują konta testowe — anonimowe. Możemy wpłacić pieniądze i obstawiać wyniki do 30 lub 60 dni bez przesyłania skanu dokumentu.

Jeśli uznamy, że dany bukmacher oferuje ciekawą ofertę i będziemy chcieli grać dłużej, możemy się zweryfikować, przesyłając skan dowodu osobistego.

W takiej opcji nie skorzystamy z żadnych bonusów i promocji do czasu potwierdzenia tożsamości.

Obstawianie wyników

Jeśli mamy już założone konto u bukmachera, możemy przystąpić do obstawiania. Jest ono proste i intuicyjne. Pierwszym krokiem jest wybranie z menu odpowiedniej dyscypliny oraz spotkania.

Następnie do dyspozycji otrzymamy różne wersje typów od końcowego wyniku po np. konkretny wynik z wytypowaniem ilość bramek.

Każda opcja np. zwycięstwo gospodarzy czy wynik 2:1 będzie przyciskiem z danym kursem np. 2, 1 czy 2, 5.

Jeśli chcemy obstawić dany wynik, wystarczy kliknąć na ten przycisk oraz podać kwotę jaką stawimy.

Kurs np. 2, 5 oznacza, że za postawione 1 zł w razie poprawnego wytypowania otrzymamy 2, 5 zł. Stawiając 2 złote, wygramy 5 zł itp.

Bukmacherzy w Polsce – promocje i bonusy

Ważnym elementem gry u bukmachera są promocje i bonusy. Dzięki nim możemy wygrywać dużo więcej i pozwolić sobie np. na zakład bez ryzyka czy zwiększenie środków na koncie.

Do najpopularniejszych promocji należy ta przy rejestracji np. podwajająca pierwszą wypłatę. Jeśli z niej skorzystamy, wpłacając 100 zł, na naszym koncie pojawi się 200 do gry.

Aby je wypłacić środki po wygranej najczęściej trzeba postawić je kilkukrotnie. Niektóre marki zachęcają do rejestracji np. darmowym zakładem na dany mecz.

W tej opcji będziemy mogli obstawić wynik np. do 20 zł czy 50 zł bez wpłaty lub w razie przegranej bukmacher zwróci nam na konto postawioną sumę.

Bukmacherzy często oferują np. freebety z okazji konkretnego wydarzenia np. mistrzostw świata.

Do popularnych promocji należy też np. promocja “happy hours” gdzie w konkretnej godzinie mamy dostęp do kursów bez podatku czy wyższe kursy na daną dyscyplinę/wydarzenie.

Warto sprawdzać promocje np. na forach tematycznych, gdyż tam doświadczeni gracze publikują i opisują dokładnie korzystne aktualne promocje czy bonusy, z których warto skorzystać.

Odpowiedzialna gra i taktyka

Grając u bukmachera, warto korzystać z pewnych strategii czy taktyk gry. Ciekawą są np. typy bukmacherskie proponowane przez doświadczonych graczy np. w social mediach czy na portalach tematycznych.

Możemy porównać swoje przypuszczenia z prognozami innych graczy lub się nimi sugerować.

Na stronach tematycznych znajdziemy również wiele strategii oraz taktyk takich jak taktyki matematyczne, zwiększające szanse wygranej czy taktyki opierające się na częstych wydarzeniach.

Grać powinniśmy również odpowiedzialnie. Dobrym pomysłem jest przeznaczenie pewnej kwoty na grę, którą możemy przegrać bez konsekwencji.

Nie powinniśmy też wpłacać kolejnych środków “aby się odegrać” ani nie podejmować decyzji finansowych pod wpływem emocji.

Wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce mają programy odpowiedzialnej gry.

Bukmacherzy w Polsce – 5 przydatnych porad bukmacherskich

Sporo osób – szczególnie początkujących – zastanawia się, jak grać u bukmachera i czy istnieje jakaś recepta na bukmacherski sukces.

Przyjrzyjmy się wszystkim trikom, które mogą pomóc w ograniu każdego bukmachera.

Gra u bukmachera dla wielu osób jest przyjemnością, czy możliwością spędzania wolnego czasu – takie połączenie sportu i hobby.

Duża część graczy upatruje w zakładach bukmacherskich możliwości zarobienia konkretnych sum pieniędzy, czy nawet możliwości regularnego zajęcia, z którego będą mogli się utrzymać.

Niezależnie jednak od motywacji, obstawiając wyniki sportowe u bukmachera, możemy na kilka sposobów zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Jak zatem zmaksymalizować prawdopodobieństwo wygranej? Jakich “trików” użyć? Wszystkie informacje poniżej.

Bonusy i promocje

Pierwszą bardzo przydatną poradą jest skorzystanie z bonusów i promocji. Bukmacherzy obecnie oferują szereg takich bonusów, chcąc przyciągnąć do swojej marki nowych graczy.

Korzystając z takich bonusów, możemy zwiększyć swoje środki oraz szanse na wygraną. Korzystając też odpowiednio z promocji u kilku bukmacherów, możemy zapewnić sobie nawet wygraną niezależnie od wyniku spotkania.

Do najpopularniejszych bonusów należy bonus od depozytu “na start”. Ma on najczęściej formę podwojenia pierwszej wpłaty np. do 500 zł czy 1000 zł.

Najczęściej musimy obrócić nim kilka razy przed wypłatą, ale jeśli zamierzamy grać nieco dłużej to takie “darmowe środki” z pewnością nam się przydadzą.

Warto również monitorować bieżące promocje, gdyż bukmacherzy często oferują tzw. freebety, czyli darmowe zakłady bez ryzyka.

Mogą być one również oferowane nowym graczom lub tym obecnym na konkretne spotkania.

Każdy bukmacher posiada również swoje indywidualne promocje takie jak np. happy hours, gdzie o określonej godzinie mamy dostęp do wyższych kursów czy dyscyplin, w których nie płacimy np. podatku.

Taktyka i strategia

Bardzo ważnym elementem gry u bukmachera o ile nie gramy dla przyjemności i zależy nam na wygranych, jest taktyka i strategia. Podchodząc do gry, warto wybrać jedną strategię oraz jej przestrzegać.

Istnieje bardzo wiele sposobów na grę od ściśle matematycznych po takie, które wykorzystują np. tendencje gry jako gospodarz czy stawiania na niedoszacowane kursy.

Liczne strategie najczęściej opisane są na stronach tematycznych o zakładach bukmacherskich i na odpowiednich forach internetowych.

Tam też możemy porozmawiać z doświadczonymi graczami i wymienić wszystkie poglądy na temat danej taktyki.

Odpowiednia strategia może znacząco zwiększyć szanse na wygraną niż przy grze bez jakiegokolwiek planu.

Jeśli rozpoczynamy obstawianie, według pewnej strategii nie powinniśmy jej przerywać czy modyfikować w trakcie gry a dokończyć np. sezon, czy okres grając dokładnie według planu, gdyż da to najlepsze rezultaty.

W internecie możemy znaleźć wiele ciekawych i korzystnych strategii.

Nie powinniśmy płacić — szczególnie na początku naszej przygody z zakładami sportowymi za zakup sposobów czy taktyk, gdyż przeważnie “płatne strategie” są często dostępne za darmo w sieci.

Trzymaj emocje na wodzy!

Kolejną ważną wskazówką jest odpowiedzialna gra oraz niekierowanie się emocjami i utrzymywanie nerwów na wodzy.

O ile zależy nam na wygranej, nie możemy kierować się “sercem”, a powinniśmy “rozumem”.

Dzięki wykonywaniu zaplanowanych kroków z pewnością unikniemy wielu negatywnych emocji.

Nie powinniśmy wpłacać pieniędzy, jeśli przegraliśmy pewną sumę w ferworze walki z powodu chęci natychmiastowego odegrania się.

Na grę powinniśmy przeznaczyć konkretny budżet i sumę pieniędzy, którą możemy przegrać i nie jest nam do niczego potrzebna.

Nie powinniśmy stawiać też środków, które przeznaczone np. na opłaty lub inne cele.

Żelazna dyscyplina przyda się również podczas obstawiania konkretnych wyników oraz gry “na żywo”.

Jeśli przed spotkaniem zrobiliśmy pewne założenia np. odnośnie danej taktyki, nie warto zmienić ich podczas gry, obstawiać innych wyników np. przeciwstawnych czy wprowadzać nowych elementów takich jak np. postawienie dodatkowego zdarzenia.

Takie decyzje podjęte pod wpływem emocji z pewnością zmniejszają nasze szanse na wygraną.

Nie powinniśmy też stawiać wszystkich pieniędzy lub dużych sum na jedno zdarzenie — nawet jeśli wydaje nam się, że jest ono “pewne”.

W ten sposób możemy stracić wszystkie pieniądze i zakończyć grę. Środki powinniśmy podzielić przynajmniej na kilka — kilkanaście części, aby nie zbankrutować po kilku nietrafionych grach.

Typy płatne i darmowe

Bardzo często poruszanym tematem podczas gry u bukmachera są typy. Wielu graczy — szczególnie nowych wspomaga się gotowymi typami, jeśli nie ma wystarczającej wiedzy lub pomysłu na grę.

Typy bukmacherskie to po prostu typy doświadczonych graczy na temat każdych zdarzeń.

Mogą być one darmowe — publikowane np. przez portal tematyczny dla zwiększenia popularności serwisu lub płatnie oferowane przez profesjonalnych graczy.

Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzemy, zawsze są to jedynie przewidywania. Opierając się o darmowe typy, warto wybierać wiarygodne osoby czy serwisy.

Nigdy nie należy płacić pieniędzy za typy od osób nieznajomych np. na forum lub w grupie na Facebooku.

Jeśli chcemy przeznaczyć pewną sumę pieniędzy, możemy skorzystać z profesjonalnych portali międzynarodowych, gdzie poszczególni typerzy mają swoje profile oraz statystyki trafionych wyników.

Dostęp do typów danego typer może kosztować od kilkudziesięciu złotych nawet do kilkuset.

Profesjonalni typerzy na tego typu stronach to gracze, którzy najczęściej z powodu zbyt częstych wygranych nie mogą grać u wielu bukmacherów.

A zarabiają głównie na przygotowywaniu analiz czy typów w danej dziedzinie sportowej.

Bukmacherzy w Polsce – tylko legalni!

Ostatnią wskazówką dotyczącą gry u bukmachera jest gra tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów.

Obecnie na rynku działa ich ok. kilkunastu. We wszystkich płacimy podatek i nie musimy obawiać się o prawne konsekwencje gry.

W sieci działają też bukmacherzy zagraniczni, którzy nie płacą podatków w Polsce, a gra u nich na terenie polski jest nielegalna.

Choć bukmacherzy ci mają zablokowane strony w kraju, istnieje szereg możliwości, aby obejść te blokady.

Nie powinniśmy jednak grać u nich, gdyż może skończyć się to poważnymi konsekwencjami karno skarbowymi, przepadkiem depozytu czy karą finansową.

Wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce działają w oparciu o krajowe prawo i przepisy.

Bukmacherzy w Polsce online – bonusy i promocje

Bonusy bukmacherskie to nieodłączne element gry, które dla doświadczonych graczy są wręcz fundamentem zakładów sportowych.

Dzięki nim możemy otrzymać dodatkowy kapitał na grę czy zwiększyć swoje szanse na wygraną. Aby jednak tak się stało, warto wiedzieć wszystko o różnych rodzajach bonusów i promocji oraz je umiejętnie wykorzystywać.

W dalszej części tekstu przedstawiamy najczęściej oferowane promocje przez bukmacherów, opisujemy je i podpowiadamy jakie korzyści możemy zyskać, jeśli skorzystamy z takiego bonusu.

Bonus za rejestrację

Pierwszym rodzajem bonusów są bonusy za rejestracje. Są one obecne praktycznie u każdego bukmachera i mają za zadanie przyciągnąć nowych graczy do marki.

Duża konkurencja sprawia, że bonusy te są hojne i mogą znacznie powiększyć nasz budżet gracza.

Przeważnie, aby z nich skorzystać, wystarczy zaznaczyć taką opcję przy rejestracji lub wpisać promocyjny kod. Bonusy te mają formę np. 100% do 500 zł lub 200 do 1000 zł.

Jeśli skorzystamy z pierwszego bonusu, to nasza pierwsza wpłata zostanie pomnożona o kolejne 100% i uzyskamy drugie tyle środków na grę od bukmachera, ile samodzielnie wpłaciliśmy do sumy maksymalnej 500 zł.

Bonus ten przeważnie wymaga obrócenia nim kilkukrotnie, stawiając środki na wydarzenia np. po minimalnym kursie 1,6.

Jeśli nie zamierzamy w krótkim czasie wypłacać pieniędzy z konta, warto wybrać taki bonus i skorzystać z dodatkowych środków.

Bukmacherzy w Polsce – FreeBety

Drugim bardzo popularnym bonusem są freebety. To darmowe zakłady, które a oferowane w różnych sytuacjach.

Możemy otrzymać je, zakładając nowe konto gracza, z okazji np. urodzin lub przy okazji mistrzostw czy innych głośnych wydarzeń np. finału ligi mistrzów.

Darmowe zakłady jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają darmową grę. Bukmacherzy najczęściej oferują freebety na konkretną ligę, wydarzenie sportowe lub mecz.

Dzięki nim możemy obstawić dany wynik bez pieniędzy na koncie lub postawić go za pieniądze, ale odzyskać je w razie przegranej.

Dodatkowy darmowy zakład dobrze wykorzystany może znacznie podnieść nam prawdopodobieństwo i szanse na wygraną oraz umożliwić wygranie konkretnych pieniędzy.

Jeśli freebety wykorzystamy np. u kilku bukmacherów, możemy nawet doprowadzić do sytuacji, że wygramy niezależnie od wyniku meczu. Niektóre marki wymagają obrotu wygranymi środkami.

Bonusy okazjonalne

Bonusy okazjonalne to kolejna grupa bonusów, która jest bardzo korzystna i chętnie wykorzystywana przez graczy.

Bukmacherzy z wielu okazji np. świąt Bożego Narodzenia, Mistrzostw Świata czy kluczowej rozgrywki z polskimi sportowcami oferują freebety, wyższe kursy czy bonusy od lat.

Promocje takie mogą mieć wiele oblicz, a forma promocji zależy jedynie od pomysłu samego bukmachera.

Warto być na bieżąco z takimi informacjami i sprawdzać je np. na portalach tematycznych czy na forach internetowych.

Przeważnie są one ograniczone czasowo i możemy skorzystać z nich jedynie w określonych dniach.

Bukmacherzy w Polsce – Happy Hours

Coraz częściej pojawiającą się promocją u bukmacherów jest Happy hours, czyli “szczęśliwe godziny”.

Bukmacherzy w myśl tej promocji o danych godzinach lub w danym momencie np. tygodnia udostępniają nam promocyjne warunki gry.

Może się to objawiać np. poprzez niepobieranie podatku od wygranej, wyższe kursy, darmowe zakłady czy dodatkowe punkty lojalnościowe.

Bukmacherzy chcą w ten sposób zazwyczaj w godzinach i dniach najmniejszego ruchu zdopingować graczy i podnieść swoje obroty.

Ma to też na celu przyzwyczajenie graczy do regularnej gry. Jeśli obstawiamy wyniki, możemy happy hours wykorzystać do zwiększenia swoich szans na wygraną i zarobienia większej ilości pieniędzy.

Dobrym przykładem może być np. godzinne okienko w piątek wieczorem, w którym możemy zawierać zakłady bez ponoszenia kosztów podatku na różne zakłady lub na wydarzenia z danej ligi piłkarskiej.

Promocja stała u bukmachera

Oprócz promocji okazjonalnych u bukmacherów mamy również do czynienia z promocjami stałymi. Wiele marek próbuje wyróżnić się na tle konkurencji i być znanym z danego elementu.

Niektórzy bukmacherzy w Polsce oferują np. najwyższe kursy na daną ligę piłkarską np. angielską.

Oferują one kursy wyższe np. o kilkanaście procent w porównaniu z innymi bukmacherami i w ten sposób mogą pochwalić się swoją flagową promocją.

Niektóre marki mogą być znane z przyznawania bonusów urodzinowych dla graczy bez wyjątku a jeszcze inne z freebetów na dane wydarzenia sportowe.

Wielu bukmacherów oferuje swoje bonusy jako “znaki rozpoznawalne” i warto z nich korzystać.

Dowiemy się o’nich najprędzej na portalach tematycznych gdzie wielu fanów wymienia swoje poglądy na temat danych marek.

Dzięki temu, że konkretny bukmacher jest znany i sławny z konkretnej regularnej promocji, my jako gracze, wykorzystując ten fakt, możemy zarobić konkretne środki.

Bukmacherzy w Polsce – programy lojalnościowe

Bardzo ciekawym bonusem wprowadzanym przez coraz większą ilość firm bukmacherskich są programy lojalnościowe.

Najczęściej spotkamy je w dużych makrach, które mają środki na przeprowadzanie tego typu akcji promocyjnych. Programy lojalnościowe polegają przeważnie na założeniu karty gracza i zbieraniu punktów.

Są one przyznawane za postawienie kuponu czy intensywne granie. Punkty te możemy następnie wymienić np. na freebety, nagrody rzeczowe, losy w losowaniach czy środki na grę.

Profity, jakie uzyskamy z takich programów, mogą podlegać jednak obostrzeniom np. freebety czy środki na grę, będą wymagały obrócenia ich po konkretnym kursie.

Programy takiego typu nie niosą ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji więc skoro “i tak już gramy”, warto się w nich zarejestrować. Nawet jeśli nic nie zyskamy, nic też nie stracimy.

Czy warto skorzystać z promocji?

Wiele osób zastanawia się, czy warto korzystać z takich promocji. Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Wiele bonusów czy promocji może podnieść nasze szanse na wygraną.

Dużą ilość promocji pozwala też obrać odwapnienie opcje do naszej gry i skorzystać z miłego gestu bukmachera wszystkim graczom niezależnie od tego, czy są to nowe osoby lub, czy grają za wysokie stawki.

Warto jednak przed skorzystaniem z bonusu poznać jego wymogi i regulamin, aby nie być rozczarowanym po skorzystaniu z niego.

Słownik terminów bukmacherskich

Udział w zakładach bukmacherskich wiąże się ze znajomością i posługiwaniem określoną terminologią.

Ułatwia ona typowanie oraz zrozumienie panujących w tym środowisku zasad.

W tym materiale znajdziecie małe vademecum typera, zawierające podstawową terminologię w bukmacherce.

Słownik pojęć bukmacherskich

1X2 – oznaczenie podstawowego zakładu z 3 opcjami wygranej (zakład trzytorowy). 1 to wygrana gospodarzy, X to remis, a 2 to wygrana gości.

Wyjątkiem mogą być spotkania na turniejach międzynarodowych, gdzie nie występuje opcja gospodarz/gość – wtedy 1 i 2 oznaczają wygraną zespołu umieszczonego na danym miejscu w konkretnym zakładzie.

12 – oznaczenie podstawowego zakładu z 2 opcjami wygranej (zakład dwutorowy).

1 oznacza wygraną gospodarza lub zespołu/zawodnika umieszczonego w zakładzie na pierwszym miejscu, 2 zaś to wygrana gości lub drugiego zespołu umieszczonego w zakładzie (np. w tenisie nie występuje sytuacja gospodarz/gość).

Podwójna szansa – 1X, X2 lub 12 (gospodarze wygra lub zremisuje, goście wygrają lub zremisują, nie będzie remisu w spotkaniu), zakłady z tzw. „podpórką” w których obstawiamy 2 z 3 możliwych rezultatów zdarzenia.

Szansa na trafienie wynosi ponad 66%.

AKO/zakład akumulowany – czyli każdy kupon na którym znajduje się 1 lub więcej zdarzeń z oferty zakładów.

Maksymalna liczba zakładów na 1 kuponie jest najczęściej ograniczona (np. do 50 zdarzeń).

Aplikacja od bukmachera – aplikacja mobilna, umożliwiająca korzystanie z oferty zakładów bukmacherskich za pomocą smartfona.

Aplikacje umożliwiają graczom obstawianie, grę na żywo, wpłaty i wypłaty, dostęp do statystyk i wiele więcej.

Bankroll – kwota, jaką jesteśmy gotowi przeznaczyć na zakłady bukmacherskie. Nasz budżet na grę.

Bonus powitalny – podstawowa promocja zakładów bukmacherskich, oferowana każdemu nowemu graczowi. Polega na dodatku do pierwszej wpłaty gracza. Promocja ma na celu przyciąganie nowych typerów.

Bonus do depozytu – promocja bukmacherów, polegająca na dodatkowych środkach na grę w przypadku dokonania wpłaty o określonej wartości lub w określonym terminie.

Buk – zdrobnienie od słowa bukmacher. Bukiem bywa nazywany także stacjonarny punkt przyjmowania zakładów.

BTTS/BTS (Both Team to Score) – skrót oznaczający, że obie drużyny strzelą w spotkaniu bramkę.

Cashout – opcja szybszej, ale częściowej wypłaty wygranej z kuponu, w którym nie wszystkie zdarzenia zostały jeszcze rozliczone, ani rozpoczęte.

Przykładowo: jeżeli mamy na kuponie 8 zdarzeń z czego 6 trafionych, a 2 pozostałe jeszcze się nie rozpoczęły – możemy wypłacić szybciej wygraną, ale będzie ona pomniejszona o kursy nierozegranych spotkań.

Cashback – jeden z rodzajów promocji bukmacherskich, w której bukmacher zwróci nam cześć lub całość postawionej stawki za nietrafiony kupon, postawiony w ramach danej promocji.

Często możemy spotkać w formie Freebetu (darmowego zakładu) lub pod nazwami zakład ubezpieczony czy bezpieczny zakład.

Depozyt – wpłata na nasze konto gracza w zakładach bukmacherskich.

DNB/Draw no bet/spotkanie bez remisu – opcja zakładu bez możliwości obstawienia remisu. W przypadku remisu, nastąpi zwrot środków lub zmiana kursu na 1,0 na kuponie z wieloma zdarzeniami.

E-sport – oferta zakładów bukmacherskich dotycząca rywalizacji w wybranych grach komputerowych, w które mierzą się prawdziwi gracze.

Freebet – darmowy zakład, rodzaj promocji bukmacherskiej w której zakłady oferują graczowi darmowy zakład. Najczęściej oferowany jest nowym graczom lub w zamian za dokonanie wpłaty określonego depozytu na konto gracza.

Stawka za zakład może być zwracana w formie punktów czy środków na kolejny zakład. Gracz może otrzymać freebet zarówno przed jak i po pierwszej wpłacie – decyduje o tym bukmacher organizujący promocję.

H2H (head to head) – określenie bezpośredniej historii spotkań pomiędzy drużynami czy zawodnikami. Jedna z podstawowych dostępnych statystyk dla typerów.

HT/FT – rodzaje podgier (podtypów) dostępnych w ofercie zakładów. Zakłady dotyczą połowy spotkania (HT – half time) oraz całego spotkania (FT – full time). HT i FT może być łączone w jeden rodzaj zakładu – oferując wtedy bardzo wysokie kursy.

Handicap – rodzaj zdarzenia w zakładach, które w teorii ma wyrównać szanse obu zespołów w spotkaniu (np. jeden z zespołów ma dodaną 1 bramkę do końcowego wyniku).

Handicapy oznaczają wyższe kursy na faworytów spotkania, ale są obarczone dodatkowymi wymogami co do ostatecznego rezultatu.

Kurs – określone liczbowo prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia. Im niższy kurs tym większa szansa na dany rezultat.

Marża – zysk bukmachera zawarty w kursie na dane spotkanie. Marże najczęściej sięgają 5-10 % i wpływają bezpośrednio na wysokość i atrakcyjność kursów.

Kursy na spotkanie oferowane są w takich wysokościach, że bez względu na wynik spotkania – zakłady i tak osiągną zysk.

Podatek od gier – podatek w wysokości 12% od postawionej stawki, pobierany i odprowadzany do urzędu przez zakłady bukmacherskie.

Podatek od wygranej – 10% podatek od wygranej kwoty, występujący w przypadku jednorazowej wygranej w kwocie 2280 zł. lub wyższej. Pobierany i odprowadzany przez bukmachera.

Progresja – jeden z rodzajów systemów bukmacherskich. W tym systemie gracz obstawia konsekwentnie jedno konkretne zdarzenie (np. remis wybranego zespołu).

Gdy kupon okaże się być przegrany, następny zakład na to samo zdarzenie będzie za dwukrotnie większą stawkę niż poprzedni. Gracz obstawia w ten sposób aż do wygranej. Wymagany duży kapitał na grę.

SOLO/Singiel – zakład pojedynczy. Najpopularniejszy zakład wśród bardziej zaawansowanych graczy. Na kuponie znajduje się wyłącznie jedno zdarzenie. Zakłady typu solo są obstawiane za najwyższe stawki.

Sporty wirtualne – oferta zakładów bukmacherskich dotycząca rywalizacji w sportach wygenerowanych przez program komputerowy. Bukmacherzy zapewniają pełną losowość rezultatów.

Zakłady na sporty wirtualne dostępne są u większości bukmacherów.

Stawka – określona przez gracza kwota za którą decyduje się on zagrać kupon.

Surebet – system bukmacherski gwarantujący pewny zysk, niezależnie od rezultatu spotkania. Surebety to zróżnicowana oferta minimum dwóch bukmacherów na jedno zdarzenie, w której każdy z buków upatruje faworyta w innym zespole/zawodniku.

System/KOMBI – rodzaj kuponu, który składa się z kilku bloków, a wygrana jest uzależniona od poprawnie wytypowanej określonej liczby bloków. Aby wygrać na kuponach systemowych, nie trzeba trafić wszystkich zdarzeń.

Typer – określenie uczestnika zakładów bukmacherskich.

Valuebet – wartościowy kurs na dane zdarzenie. Kurs jest znacznie wyższy od przewidywanego prawdopodobieństwa wystąpienia wyniku.

Yield – wskaźnik określający oczekiwany poziom wygranej względem zainwestowanego kapitału. Jeżeli z zagranych 1000 PLN pragniemy uzyskać kwotę 1150 – to nasz Yield wyniesie 15%.

Zakład dwu-drogowy – rodzaj zakładu w którym możliwe są tylko 2 opcje rezultatu – np. zwycięzca w spotkaniu w siatkówkę.

Zakład trzy-drogowy – rodzaj zakładu w którym możliwe są 3 opcje rezultatu zdarzenia – występuje np. w typowaniu wyników spotkań piłkarskich.

Zakłady LIVE – zakłady w których gracze mogą obstawiać trwające w danej chwili spotkania. Oferta i wysokość kursów zmienia się z minuty na minutę. Zakłady LIVE oferowane są przez wszystkich czołowych graczy w branży.

Zakłady online – zakłady bukmacherskie zawierane na odległość przez sieć Internet.

Sprawdź również inne metody na dodatkowy dochód online – https://finansepersonalne.pl/jak-zarabiac-przez-internet/

4.7/5 - 4 głosów